Inoue oficiálně uvolnil všechny tituly v bantamové váze!

Naoya InoueKrál bantamové váhy Naoya Inoue sjednotil v prosinci všechny čtyři pásy a stal se nesporným šampiónem divize. Následně oznámil, že to byl jeho poslední zápas v bantamu a přesouvá se výš. Nyní rozhodnutí oficiálně potvrdil!

Devětadvacetiletý japonský šampión „Monster“ Naoya Inoue (24-0-0, 21 KO) 13. prosince naprosto rozebral na domácím galavečeru britského boxera Paula Butlera a v jedenáctém kole ho knockoutoval. Inoue tak sjednotil světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF.

Po zápase oznámil přechod do super bantamové váhy. „Tohle byl můj poslední zápas v bantamové váze. Dokázal jsem maximum, protože jsem sjednotil všechny pásy a porazil všechny šampióny. Nyní je čas na přesun do super bantamové váhy a čelit dalším výzvám“. Oznámil japonský boxer Naoya Inoue.

Naoya Inoue vs Paul Butler

Nyní své prohlášení potvrdil také oficiální cestou, kdy byly obeslané všechny čtyři organizace, jejíž tituly japonský boxer držel. Naoya Inoue tak odboxuje pětadvacátý profesionální zápas už v super bantamové váze.

Stephen Fulton

A kdo ho bude čekat v super bantamové váze? Světovou jedničkou je neporažený americký boxer Stephen Fulton (21-0-0, 8 KO), který má v držení WBC a WBO. A také neporažený Uzbek Murodjon Akhmadaliev (11-0-0, 8 KO), který má v držení zbylé pásy WBA super a IBF.

Murodjon Akhmadaliev