UFC 278: Usman vs Edwards a Pudilová vs Yanan!

UFC 278Blížící se sobotní galavečer UFC 278 nabídne titulovou bitvu Kamaru Usman vs Leon Edwards a také návrat české válečnice Lucie Pudilové, která vyzve Číňanku Wu Yanan!

20.8.2022 – Salt Lake City, Utah, USA
UFC 278
Velterová váha
Kamaru Usman 🇳🇬🆚🇯🇲 Leon Edwards 2
Přímý přenos na Premier Sport!

Pětatřicetiletý šampión těžké váhy „The Nigerian Nightmare“ Kamaru Usman a třicetiletý rodák z Jamajky Leon Edwards se už utkali 19. prosince 2015 a Usman tehdy vyhrál na body 30:27 a 2x 29:28. Pro Usmana to byl úspěšný debut v UFC, který odstartoval stoprocentní bilanci a cestu za titulem. Na druhé straně pro Edwarse to byla druhá a zatím poslední porážka v kariéře.

Kamaru Usman

Usman má aktuálně na svém kontě čtrnáct výher v řadě a v UFC je stále neporažen. Titul ve velterové váze získal v březnu 2019 na galavečeru UFC 235, když v pěti kolech vyprovodil Tyrona Woodleye. Do dnešního dne pás postupně pětkrát obhájil, když porazil na  UFC 245 Colby Covingtona, UFC 251 Jorge Masvidala, UFC 258 Gilberta Burnse, UFC 261 opět Jorge Masvidala a naposledy loni v listopadu na UFC 261, když v odvetě porazil opět Colby Covingtona.

Leon Edwards

Na druhé straně Leon Edwards si od porážky s Usmanem připsal devět výher v řadě. Naposledy zápasil loni v červnu na galavečeru 263, kde v ostře sledovaném duelu jasně vybodoval bouřliváka Nate Dieze. Dokáže Usman porazit Edwardse i podruhé nebo mu Jamajčan porážku vrátí a vezme neporaženému šampiónovi titul?


20.8.2022 – Salt Lake City, Utah, USA
UFC 278
Bantamová váha
Lucie Pudilová 🇨🇿🆚🇨🇳 Wu Yanan
Přímý přenos na Premier Sport!

Česká bojovnice Lucie Pudilová vlétla jako první Češka v historii do UFC 18. března 2017, kdy v Londýně možná až kontroverzně prohrála na body se švédskou fighterkou Linou Länsberg. Následně 16. června téhož roku si připsala první výhru, když vybodovala Ji Yeon Kim z Jižní Koree.

Rok 2018 začala další výhrou, když v americkém Austinu vybodovala Kanaďanku Sarah Moras. 8. září 2018 na UFC 228 přišla ovšem porážka na body s Irene Aldanou z Mexika. v roce 2019 oba své zápasy bohužel prohrála. Nejdříve 23. února nestačila na Američanku Liz Carmouche a naposledy 3. srpna prohrála před limitem s Antoninou Shevchenko.

Lucie Pudilová

Poslední zápas Pudilové v UFC se konal v lednu 2020 a nevyšel ji zrovna podle představ. Prvnímu kolu jasně dominovala Justine Kish, která skoro k ničemu Lucku nepustila. Ve druhém kole začala pracovat i Lucka, ale přesnější byla zase soupeřka. Třetí kolo opět ovládla Justine Kish a bodoví rozhodčí neměli těžkou práci a všichni shodně nabodovali 3:0 pro americkou fighterku a česká reprezentantka se musela s UFC rozloučit.

Další dva roky strávila v české organizaci Oktagon, kde odzápasila celkem sedm duelů z nichž pět vyhrála. Porazila Cornelii Holm, 2x Martu Waliczek, Maiju Suotamu a Carolinu Yariwake da Cruz. Naopak prohrála ostrý duel s Terezou Bledou a Talitou Bernardo.

Lucie Pudilová

Lucie na konci května oznámila velký návrat do nejprestižnější MMA ligy světa a její soupeřkou bude šestadvacetiletá Číňanka Wu Yanan. Yanan debutovala v UFC v prosinci 2017 a první zápas se ji příliš nepovedl a prohrála na body s Američankou Ginou Mazany.

Wu Yanan

Přesně o rok později už slavila první a zároveň poslední výhru v UFC, když v prvním kole utáhla americkou zápasnici Lauren Mueller. Poté následovali 3 prohry v řadě, v roce 2019 prohrála s Japonkou Mizuki Inoue, loni s Joselyne Edwards z Panamy a naposledy letos v dubnu s brazilskou fighterkou Mayrou Bueno Silvou. Yanan tak bude doslova bojovat o přežití v UFC a bude se snažit překazit návrat Lucie Pudilové.


UFC 278

UFC 278


Ciryl Gane vs Tai Tuivasa

3.9.2022 – Accor Arena, Paříž, Francie
UFC Fight Night 209
Ciryl Gane vs Tai Tuivasa
Robert Whittaker vs Marvin Vettori
Nassourdine Imavov vs Joaquin Buckley


Khamzat Chimaev vs Nate Diaz

10.9.2022 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
UFC 279
Khamzat Chimaev vs Nate Diaz
Jamie Pickett vs Denis Tiuliulin
Johnny Walker vs Ion Cuțelaba


Cory Sandhagen vs Song Yadong

17.9.2022 – Enterprise, Nevada, USA
UFC Fight Night 210
Cory Sandhagen vs Song Yadong
Giga Chikadze vs Sodiq Yusuff
Aspen Ladd vs Sara McMann