UFC 278: Titulová bitva Usman vs Edwards 2!

Kamaru Usman vs Leon Edwards 2Hlavním zápasem na galavečeru UFC 278 v americkém Salt Lake City bude titulová bitva ve velterové váze Kamaru Usman vs Leon Leon Edwards. Obhájí Usman titul i pošesté?

20.8.2022 – Salt Lake City, Utah, USA
UFC 278
Velterová váha
Kamaru Usman 🇳🇬🆚🇯🇲🇬🇧 Leon Edwards 2
Přímý přenos na Premier Sport!

Kamaru Usman vs Leon Edwards 2

Pětatřicetiletý šampión velterové váhy „The Nigerian Nightmare“ Kamaru Usman a třicetiletý rodák z Jamajky Leon Edwards se už utkali 19. prosince 2015 a Usman tehdy vyhrál na body 30:27 a 2x 29:28. Pro Usmana to byl úspěšný debut v UFC, který odstartoval stoprocentní bilanci a cestu za titulem. Na druhé straně pro Edwarse to byla druhá a zatím poslední porážka v kariéře.

Kamaru Usman vs Leon Edwards 2

Usman má aktuálně na svém kontě čtrnáct výher v řadě a v UFC je stále neporažen. Titul ve velterové váze získal v březnu 2019 na galavečeru UFC 235, když v pěti kolech vyprovodil Tyrona Woodleye. Do dnešního dne pás postupně pětkrát obhájil, když porazil na  UFC 245 Colby Covingtona, UFC 251 Jorge Masvidala, UFC 258 Gilberta Burnse, UFC 261 opět Jorge Masvidala a naposledy loni v listopadu na UFC 261, když v odvetě porazil opět Colby Covingtona.

Kamaru Usman

Na druhé straně Leon Edwards si od porážky s Usmanem připsal devět výher v řadě. Naposledy zápasil loni v červnu na galavečeru 263, kde v ostře sledovaném duelu jasně vybodoval bouřliváka Nate Dieze. Dokáže Usman porazit Edwardse i podruhé nebo mu Jamajčan porážku vrátí a vezme neporaženému šampiónovi titul?