UFC 278: Yanan vs Pudilová!

Wu Yanan vs Lucie PudilováJiž dnes v noci nás čeká na hlavní kartě galavečeru UFC 278 návrat Lucie Pudilové do nejprestižnější MMA organizace světa. Její soupeřkou bude čínská válečnice Wu Yanan!

20.8.2022 – Salt Lake City, Utah, USA
UFC 278
Bantamová váha
Wu Yanan 🇨🇳🆚🇨🇿 Lucie Pudilová
Přímý přenos na Premier Sport!

Česká bojovnice Lucie Pudilová vlétla jako první Češka v historii do UFC 18. března 2017, kdy v Londýně možná až kontroverzně prohrála na body se švédskou fighterkou Linou Länsberg. Následně 16. června téhož roku si připsala první výhru, když vybodovala Ji Yeon Kim z Jižní Koree.

Rok 2018 začala další výhrou, když v americkém Austinu vybodovala Kanaďanku Sarah Moras. 8. září 2018 na UFC 228 přišla ovšem porážka na body s Irene Aldanou z Mexika. v roce 2019 oba své zápasy bohužel prohrála. Nejdříve 23. února nestačila na Američanku Liz Carmouche a naposledy 3. srpna prohrála před limitem s Antoninou Shevchenko.

Lucie Pudilová

Poslední zápas Pudilové v UFC se konal v lednu 2020 a nevyšel ji zrovna podle představ. Prvnímu kolu jasně dominovala Justine Kish, která skoro k ničemu Lucku nepustila. Ve druhém kole začala pracovat i Lucka, ale přesnější byla zase soupeřka. Třetí kolo opět ovládla Justine Kish a bodoví rozhodčí neměli těžkou práci a všichni shodně nabodovali 3:0 pro americkou fighterku a česká reprezentantka se musela s UFC rozloučit.

Další dva roky strávila v české organizaci Oktagon, kde odzápasila celkem sedm duelů z nichž pět vyhrála. Porazila Cornelii Holm, 2x Martu Waliczek, Maiju Suotamu a Carolinu Yariwake da Cruz. Naopak prohrála ostrý duel s Terezou Bledou a Talitou Bernardo.

Wu Yanan

Lucie na konci května oznámila velký návrat do nejprestižnější MMA ligy světa a její soupeřkou bude na dnešním galavečeru UFC 278 šestadvacetiletá Číňanka Wu Yanan. Yanan debutovala v UFC v prosinci 2017 a první zápas se ji příliš nepovedl a prohrála na body s Američankou Ginou Mazany.

Přesně o rok později už slavila první a zároveň poslední výhru v UFC, když v prvním kole utáhla americkou zápasnici Lauren Mueller. Poté následovali 3 prohry v řadě, v roce 2019 prohrála s Japonkou Mizuki Inoue, loni s Joselyne Edwards z Panamy a naposledy letos v dubnu s brazilskou fighterkou Mayrou Bueno Silvou. Yanan tak bude doslova bojovat o přežití v UFC a bude se snažit překazit návrat Lucie Pudilové.