Tváří v tvář: Tim Tszyu vs Tony Harrison!

Tim Tszyu vs Tony HarrisonJiž tento víkend nás čeká souboj o prozatímní světový titul organizace WBO v super velterové váze. Nyní oba boxeři stanuli tváří v tvář v Austrálii! Video v článku!

12.3.2023 – Qudos Bank Arena, Sydney, Austrálie
Super velterová váha
Tim Tszyu 🇦🇺🆚🇺🇸 Tony Harrison

Neporažená australská jednička a světová šestka Tim TSZYU (21-0-0, 15 KO) a americká trojka a světová osmička „Super bad“ Tony HARRISON (29-3-1, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul organizace WBO!

Tim Tszyu vs Tony Harrison

Dvaatřicetiletý „Iron Man“ Jermell Charlo (35-1-1, 19 KO) sjednotil loni v květnu výhrou nad Brianem Castanem všechny čtyři tituly v super velterové váze a stal se tak nesporným šampiónem této váhové kategorie. Na konci ledna měl tituly obhajovat proti Timovi Tszyu, ale během přípravy si zlomil levou ruku a musel zápas odložit.

Osmadvacetiletý Australan Tim Tszyu se tak tento víkend střetne s dvaatřicetiletým americkým boxerem Tony Harrisonem a organizace WBO dala do zápasu alespoň prozatímní verzi světového titulu. Zápas s Charlem by se následně mohl konat v druhé polovině roku.

Tim Tszyu vs Tony Harrison

Syn legendárního šampióna Tim Tszyu je Australan s ruskými kořeny a měl v držení od roku 2019 Globální verzi pásu WBO, který celkem sedmkrát obhájil než jej loni v březnu po poslední obhajobě uvolnil, aby mohl bojovat o světový titul právě s Charlem.

Na druhé straně Tony Harrison se už dvakrát s úřadujícím šampiónem divize dvakrát střetl. V roce 2018 dokázal Charla překvapivě vybodovat a rok později mu Charlo uštědřil KO v jedenáctém kole. Duel Tszyu vs Harrison bude velmi těžký pro oba borce a vítěz se stane povinným vyzývatelem Jermella Charla.