Fulton vs Inoue o tituly WBO a WBC!

Stephen Fulton vs Naoya InoueÚřadující světový šampión super bantamové váhy Stephen Fulton má před sebou nejtěžší obhajobu svých titulů. Do cesty se mu postaví bývalý král bantamu Naoya Inoue!

7.5.2023 – Yokohama arena, Yokohama, Japonsko
Super bantamová váha
Stephen Fulton 🇺🇸🆚🇯🇵 Naoya Inoue
Přímý přenos na ESPN!

Neporažená americká a světová jednička super bantamové váhy „Cool Boy Steph“ Stephen FULTON (21-0-0, 8 KO) a neporažená japonská a světová jednička bantamové váhy „Monster“ Naoya INOUE (24-0-0, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly organizací WBO a WBC!

Král bantamové váhy Naoya Inoue sjednotil v prosinci všechny čtyři pásy a stal se nesporným šampiónem divize. Na začátku ledna však oficiálně tituly uvolnil a v květnu ho čeká titulová bitva v super bantamu!

Devětadvacetiletý japonský šampión „Monster“ Naoya Inoue (24-0-0, 21 KO) 13. prosince naprosto rozebral na domácím galavečeru britského boxera Paula Butlera a v jedenáctém kole ho knockoutoval. Inoue tak sjednotil všechny prestižní světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF.

Naoya Inoue

Po zápase oznámil přechod do super bantamové váhy. „Tohle byl můj poslední zápas v bantamové váze. Dokázal jsem maximum, protože jsem sjednotil všechny pásy a porazil všechny šampióny. Nyní je čas na přesun do super bantamové váhy a čelit dalším výzvám“. Oznámil japonský boxer po sjednocujícím duelu s Butlerem.

Nyní bylo oficiálně oznámeno, že Naoya Inoue odboxuje pětadvacátý profesionální zápas už v super bantamové váze a jeho soupeřem bude osmadvacetiletý neporažený úřadující šampión organizací WBC a WBO Stephen Fulton (21-0-0, 8 KO).

Stephen Fulton

Fulton získal nejprve v lednu 2021 světový titul organizace WBO, když jasně vybodoval amerického boxera Angela Lea. Téhož roku v listopadu vyzval ve sjednocující bitvě šampióna WBC Brandona Figueroa a po tvrdém a vyrovnaném souboji získal i pás WBC v super bantamové váze. Oba pásy loni v červnu obhájil, když vybodoval Američana Daniela Romana.

Zápas Inoue vs Fulton se měl původně konat na galavečeru ve Spojených státech, nakonec se bude konat v domácím prostředí japonského boxera.

Naoya Inoue vs Stephen Fulton


Proboxing TIKTOK


Mallpay Proboxing