Tváří v tvář: Davis vs Garcia!

Gervonta Davis vs Ryan Garcia Neporažený šampión lehké váhy Gervonta Davis a bývalý neporažený prozatímní šampión Ryan Garcia se utkají 22. dubna v Las Vegas. Video v článku!

22.4.2023 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
Super lehká váha
Gervonta Davis 🇺🇸🆚🇺🇸 Ryan Garcia
Přímý přenos na ShowTime a DAZN PPV!

Neporažená americká a světová dvojka lehké váhy „Tank“ Gervonta DAVIS (28-0-0, 26 KO) a neporažená americká pětka a světová desítka super lehké váhy „King Ry“ Ryan GARCIA (23-0-0, 19 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě na galavečeru v Las Vegas!

Osmadvacetiletý „Tank“ Gervonta Davis (28-0-0, 26 KO) a čtyřiadvacetiletý „King Ry“ Ryan Garcia (23-0-0, 19 KO) prostřednictvím svých instagramových účtů už loni v listopadu oznámili, že jejich zástupci dokončili dohodu o tom, že se jejich vzájemný duel bude konat letos v Las Vegas. Na začátku ledna bylo také potvrzené datum, kterým bude 22. duben.

Davis získal standardní světový titul WBA v lehké váze již na konci roku 2019, když ve dvanáctém kole ukončil nekompromisně kubánského boxera Yuriorkise Gambou. Pás lehké váhy od té doby jednou za rok obhajuje. V roce 2020 knockoutoval v šestém kole Leo Santa Cruze, o rok později vybodovala mexického boxera Isaaca Cruze a loni v květnu vyprovodil v šesti kolech krajana Rolanda Romera.

Gervonta Davis si dal 7. ledna ještě zahřívací duel, když v osmi kolech vyprovodil Hectora Luise Garciu a počtvrté úspěšně obhájil standardní světový titul organizace WBA v lehké váze.

Mario Barrios vs Gervonta Davis

Na druhé straně Ryan Garcia získal v lednu 2021 prozatímní světový titul WBC v lehké váze, když na domácím galavečeru v Dallasu ukončil v sedmém kole britského boxera Luke Campbella.

Ryan Garcia

Následně přešel do super lehké váhy, která mu prý více sedí a vyhrál v ní oba loňské duely. Nejprve v dubnu jasně vybodoval Emmanuela Tagoe z Ghany a naposledy v červenci knockoutoval v šestém kole bývalého světového šampióna Javiera Fortunu. Souboj s Davisem pro něj bude prví letošní zápas.