Tszyu zdemoloval Harrisona a má titul!

Tim TszyuOčekávaný souboj na galavečeru v Austrálii o prozatímní světový titul organizace WBO v super velterové váze skončil v devátém kole, kdy Harrisona odmával rozhodčí!

11.3.2023 – Qudos Bank Arena, Sydney, Austrálie
Super velterová váha
Tim Tszyu 🇦🇺🆚🇺🇸 Tony Harrison
9. kolo TKO

Osmadvacetiletý Australan s ruskými kořeny Tim Tszyu (22-0-0, 16 KO) držel od roku 2019 menší globální titul organizace WBO, který až do loňského března celkem sedmkrát úspěšně obhájil. Následně organizace rozhodla, že se Tszyu s králem divize Jermellem Charlem.

Dvaatřicetiletý „Iron Man“ Jermell Charlo (35-1-1, 19 KO) sjednotil loni v květnu výhrou nad Brianem Castanem všechny čtyři tituly a stal se tak nesporným šampiónem této váhové kategorie. Jenže se na duel s Australanem zranil a WBO rozhodlo o souboji o prozatímní titul.

O který se v noci v Austrálii střetli domácí Tim Tszyu a dvaatřicetiletý americký boxer „Super Bad“ Tony Harrison (29-4-1, 21 KO). Harrison se už s Charlem dvakrát utkal a jednou ho dokázal i porazit, takže se očekávala velmi vyrovnaná bitva.

Tim Tszyu vs Tony Harrison

V ringu však dominoval především Tim Tszyu, který na Harrisona tlačil a svým pohybem mu způsoboval problémy. V devátém kole Američana zatlačil do provazů, kde ho obdaroval pěti zvedáky a Harrison šel k zemi. Po počítání chtěl sice ještě pokračovat, ale ringový Danrex Tapdasan otřeseného boxera ukončil.

Tim Tszyu vs Tony Harrison

Prvních 8 kol byl v průběžném vedení Tszyu u všech rozhodčích 77:75. Nyní můžeme čekat, že se Australa v průběhu druhé poloviny roku střetne s již uzdraveným Charlem a poperou se o všechny čtyři světové tituly.