Takam vybodoval Yoku!

Tony Yoka vs Carlos TakamOlympijský vítěz z Ria Tony Yoka opět vyhořel. Kamerunský veterán Carlos Takam jej jasně vybodoval a uštědřil mu druhou porážku v řadě!

11.3.2023 – La Villette, Paříž, Francie
Těžká váha
Carlos Takam 🇨🇲🇫🇷 🆚 🇫🇷 Tony Yoka
96:94 – 96:94 – 94:96

Třicetiletý francouzský boxer „La Conquete“ Tony Yoka (11-2-0, 9 KO) vyhrál v roce 2016 olympijské hry v Riu a skvěle měl našlápnuto také mezi profesionály. Vše vypadalo, že je Yoka na dobré cestě k velkým titulovým zápasů, jenže loni v květnu přišlo velké překvapení.

O to se postaral devětadvacetiletý rodák z Konga Martin Bakole (18-1-0, 13 KO) se kterým se střetl na domácím galavečeru v Paříži. Francouzský bijec překvapivě ztrácel a Bakole jej dokázal v desetikolové bitvě přetlačit na body.

V noci se postavil k restartu kariéry a do cesty se mu postavil dvaačtyřicetiletý rodák z Kamerunu boxující pod francouzským pasem Carlos Takam (39-7-1, 28 KO). Takam byl proti skoro generačně staršímu boxerovy velkým favoritem, jenže v ringu to vypadalo jinak.

Tony Yoka vs Carlos Takam

Takam skoro celý zápas tlačil a Yoka ztrácel. Takam jej ničil jak tvrdými údery tak vytrvalostí a Yoka byl příliš pasivní a hodně úderů buď nenašlo cíl nebo skončili v krytu. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, kde se dva rozhodčí přiklonili na stranu Takama a jeden na stranu Yoku.

Tony Yoka vs Carlos Takam

Nicméně z našeho pohledu vyhrál Takam naprosto s přehledem. Co bude nyní s kariérou zlatého olympionika je ve hvězdách, ale jeho plány se touto prohrou značně zkomplikovali a sny o velkých zápasech jsou aktuálně na míle daleko.