Tszyu vs Fundora o tituly WBC a WBO!

Tim Tszyu vs Sebastian FundoraKeith Thurman se během přípravy zranil a úřadující šampión super velterové váhy WBO Tim Tszyu se nakonec příští týden střetne se Sebastianem Fundorou. Bojovat se bude také o uvolněný pás WBC, který měl v držení Jermell Charlo!

30.3.2024 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
Super velterová váha
Tim Tszyu 🇦🇺🆚🇺🇸 Sebastian Fundora
Přímý přenos na Amazon Prime

Neporažená australská a světová jednička „The Soul Taker“ Tim TSZYU (24-0-0, 17 KO) a americká čtyřka a světová šestka „The Towering Inferno“ Sebastian FUNDORA (20-1-1, 13 KO) se střetnou ve dvanáctikolové bitvě na galavečeru v Las Vegas o světové tituly organizací WBC a WBO. Zároveň se bude se jednat o první galavečer v rámci vysílání na Amazon Prime!

Devětadvacetiletá australský boxer s ruskými kořeny a úřadující šampión WBO Tim Tszyu získal plnohodnotný titul loni v říjnu na galavečeru v Austrálii, kde jasně vybodoval Američana Briana Mendozu 117:111, 116:111 a 116:112. Nyní má před sebou první letošní zápas, a do cesty se mu postaví nový soupeř.

Původně se měl utkat s pětatřicetiletým bývalým světovým šampiónem divize Keithem Thurmanem, ale ten se v minulých dnech ve finální přípravě zranil a promotéři museli vymyslet rošády. Nakonec rozhodli, že se Sebastian Fundora nestřetne se Serhiiem Bohachukem (23-1-0, 23 KO), který dostal nového soupeře Briana Mendozi (22-3-0, 16 KO) a přesune se do hlavního duelu večera proti Tszyuovi.

Fundora drží prozatímní světový titul WBC a tak se rozhodlo, že do zápasu bude vložen také plnohodnotný pás organizace, který byl uvolněn po Jermellovi Charlovi. Galavečer nabídne ještě další titulové bitvy. O světový titul WBA v super lehké váze se střetnou Rolando Romero (15-1-0, 13 KO) a Isaac Cruz (25-2-1, 17 KO) a o pás WBA se poperou také bijci střední váhy Erislandy Lara (29-3-3, 17 KO) a Michael Zerafa (31-4-0, 19 KO).

Tim Tszyu vs Sebastian Fundora