Gvozdyk: Beterbiev porazí přeceňovaného Bivola!

Artur BeterbievBývalý světový šampión polotěžké váhy Oleksandr Gvozdyk má jasného favorita ve sjednocující bitvě Beterbiev vs Bivol, která by se měla konat v létě tohoto roku!

„Nikdy jsem s Bivolem nebojoval ani jsme se nebavili. Měli jsme se potkat ve finále univerziády v Kazani v roce 2013, ale on se duelu kvůli zranění nezúčastnil a já tehdy získal zlato. Bivol má skvělou práci nohou, ale bude pro něj těžké ustát Beterbievův tlak a sílu. Zejména proto, že Artur perfektně zkracuje vzdálenost a ví, jak se k soupeři dostat. Podle mě Beterbiev přitlačí Bivola k provazům a tam se bude odehrávat boj. Jeho síla se nedá srovnávat s Canelem, a tak se Bivol bude muset spolehnout na práci nohou. Myslím, že to nezvládne a Beterbievova síla bude v tomto zápase rozhodující. Bude mnohem větší a silnější“. Tvrdí Gwozdyk.

„Nechci, aby to znělo špatně, Bivol je velmi dobrý boxer, ale podle mě trochu moc přeceňovaný, protože někteří si dokonce myslí, že je nedotknutelný. Beterbiev je navíc ten typ bojovníka, který svému soupeři v ringu určitě nebude projevovat příliš velký respekt a nebude se bát o jeho pověst. Měl jsem možnost na vlastní oči vidět Arturovu sílu a odhodlání. Pokud by boj trval celých dvanáct kol, vsadil bych na vítězství Bivola na body, ale nevěřím, že by ho Beterbiev nedokázal zlomit. Své soupeře dohrává a nejinak tomu bude i tentokrát. Bivol bude čelit velmi těžké noci“ Dodává bývalý šampion, se loni vrátil do ringu po čtyřleté pauze a připsal si na své konto 3 výhry v řadě.

Investoři ze Saúdské Arábie v čele s Turki Alalshikhem chtěli sjednocující duel v polotěžké váze a taky, že si ho nakonec uspořádají letos v červnu na dalším připravovaném galavečeru v Rijádu. Osmatřicetiletý Artur Beterbiev (20-0-0, 20 KO) drží tituly WBC, WBO a IBF a na druhé straně třiatřicetiletý Dmitry Bivol (22-0-0, 11 KO) má v držení pásy WBA super a IBO.

Oleksandr Gvozdyk