Titulový souboj Wood vs Warrington již tuto sobotu!

Leigh Wood vs Josh WarringtonLeigh Wood má před sebou první obhajobu standardního světového titulu WBA. Do cesty se mu na galavečeru v Sheffieldu postaví bývalý světový šampión Josh Warrington!

7.10.2023 – Sheffield Arena, Sheffield, VB
Pérová váha
Leigh Wood 🇬🇧🆚🇬🇧 Josh Warrington
Přímý přenos na DAZN!

Britská jednička a světová dvojka „Leigh-thal'“ Leight WOOD (27-3-0, 16 KO) a britská dvojka a světová sedmička „The Leeds Warrior“ Josh WARRINGTON (31-2-1, 8 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o standardní světový titul organizace WBA!

Leigh Wood vs Josh Warrington

Pětatřicetiletý šampión Leigh Wood získal zpět standardní pás WBA letos v květnu, když dokázal na domácím galavečeru v Manchesteru vybodovat mexického boxera Mauricia Laru, který jej v únoru překvapivě ukončil v sedmém kole.

Následně WBA rozhodla, že by se měl utkat s neporaženým Uzbekem Otabekem Kholmatovem (11-0-0, 10 KO). Jenže Wood požádal WBA o dobrovolnou obhajobu s krajanem Joshem Warringtonem a organizace mu vyšla vstříc. Kholmatov si tak bude na svou příležitost počkat do příštího roku.

Na druhé straně dvaatřicetiletý Josh Warrington se vrací po loňské porážce s mexickým šampiónem Luisem Albertem Lopezem, který jej ve vyrovnaném duelu dokázal přetlačit na body. Warrington tak ztratil světový titul IBF a nyní by si chtěl spravit chuť a vrátit se na vítěznou vlnu.

Na sobotním galavečeru nás čeká také ženský titulový zápas v super velterové váze Terri Harper (14-1-1, 6 KO) vs Cecilia Braekhus (37-2-0, 9 KO). Harper bude obhajovat světový titul WBA, který získala loni v září vítězstvím nad Hannah Rankin. V zápase bude také ve hře uvolněný titul WBO po Natashe Jonas.

Leigh Wood vs Josh Warrington