Harper vs Braekhus o tituly WBA a WBO!

Terri Harper vs Cecilia BraekhusÚřadující šampiónka WBA Terri Harper bude v sobotu obhajovat pás super velterové váhy. Do cesty se ji postaví legendární boxerka Cecilia Braekhus!

7.10.2023 – Sheffield Arena, Sheffield, VB
Super velterová váha

Terri Harper 🇬🇧🆚🇳🇴🇨🇴 Cecilia Braekhus
Přímý přenos na DAZN!

Britská dvojka a světová trojka Terri HARPER (14-1-1, 6 KO) a norská a světová jednička „First Lady“ Cecilia BRAEKHUS (37-2-0, 9 KO) se utkají v desetikolové bitvě na galavečeru v Sheffieldu o světové tituly organizací WBA a WBO!

Šestadvacetiletá britská šampiónka Terri Harper získala světový titul WBA loni v září na domácím galavečeru Nottinghamu, kde se střetla s krajankou Hannah Rankin. Harper v duelu jasně dominovala a tehdejší šampiónku jasně vybodovala 97:93 a 2x 98:92.

Terri Harper vs Cecilia Braekhus

Letos v květnu se měla střetnout právě s Cecilii Braekhus, ale ta musela duel v den zápasu zrušit z důvodu nevolnosti. „Když jsem se dnes ráno probudila, tak jsem cítila bolestí hlavy, měla jsem horečku, problémy s nosem, krkem a tím vším co k chřipce patří“. Komentovala tehdy boxerka.

Promotéři narychlo našli náhradu v chorvatské boxerce Ivaně Habazin, kterou Harper s přehledem vybodovala a pás obhájila. V sobotu ji tak čeká druhá obhajoba titulu WBA a do cesty se ji snad postaví uzdravená dvaačtyřicetiletá veteránka Cecilii Braekhus. V duelu se bude také bojovat o uvolněný světový titul WBO.

Terri Harper vs Cecilia Braekhus

Historicky první nesporná světová šampiónka Cecilia Braekhus. byla světovou šampiónkou od roku 2009 až do roku 2020 a jedenáct let tak vládla velterové váze. Braekhus se do ringu vrátila až loni v prosinci po necelých dvou letech a debutovala v super velterové váze. Do cesty se ji postavila argentinská boxerka Marisa Joana Portillo a bývalá šampiónka nezaváhala a jasně soupeřku vybodovala. Již tuto sobotu tak má možnost opět získat světový titul.

Terri Harper vs Cecilia Braekhus