Tiskovka: Andy Ruiz vs Luis Ortiz!

Andy Ruiz vs Luis OrtizMáme zde záznam tiskové konference z Los Angeles, kde se střetli tváří v tvář bývalý šampióni Andy Ruiz a Luis Ortiz! Video z tiskovky v článku!

4.9.2022 – Crypto.com Arena, Los Angeles, USA
Těžká váha
Andy Ruiz 🇲🇽🆚🇨🇺 Luis Ortiz
Přímý přenos na FOX PPV!

Americká dvojka a světová pětka „Destroyer“ Andy RUIZ (34-2-0, 22 KO) a kubánská jednička a světová desítka „king Kong“ Luis ORTIZ (33-2-0, 28 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě v rámci eliminačního souboje organizace WBC!

Dvaatřicetiletý „Destroyer“ Andy Ruiz (34-2-0, 22 KO) se stal světovým šampiónem v červnu 2019, když zaskočil celý svět a dokázal v sedmém kole ukončit tehdejšího šampióna Anthony Joshuu a získal pásy WBA super, WBO, IBF a IBO.

Andy Ruiz vs Luis Ortiz

Ještě tentýž rok však o tituly přišel, když se s Joshuou utkal v odvetě. Do té Ruiz nastoupil se značnou nadváhou a britský boxer jej jednoznačně vybodoval a získal ztracené tituly zpět. Ruiz si dal následně delší pauzu, vyměnil tým a mezi šestnáct provazů se vrátil až loni v květnu.

Jeho soupeřem byl Chris Arreola a Ruiz nastoupil v úplně odlišné formě než v odvetě s Joshuou. měl o 12 kilogramů méně a v zápase to bylo znát. Byl rychlý, disciplinovaný a Arreolu jasně vybodoval. Nyní opět déle jak rok nestál v ringu a jeho soupeřem bude jím kubánský veterán a bývalý světový šampión Luis Ortiz.

Luis Ortiz (33-2-0, 28 KO) je i ve svých třiačtyřiceti letech na vrcholu těžké váhy a uzavírá první desítku. Naposledy boxoval letos v lednu, když v šestém kole ukončil dalšího bývalého světového šampióna, Američana Charlese Martina.


Mallpay Proboxing