Tim Tszyu vs Carlos Ocampo o pás WBO!

Tim TszyuAustralský boxer Tim Tszyu se nakonec utká na domácím galavečeru s mexickým vyzývatelem Carlosem Ocampem. Souboj s Charlem by se poté mohl konat na podzim!

18.6.2023 – Gold Coast Convention Centre, Austrálie
Super velterová váha
Tim Tszyu 🇦🇺🆚🇲🇽 Carlos Ocampo
Přímý přenos na Sky Fox!

Neporažená australská jednička a světová pětka „The Soul Taker“ Tim TSZYU (22-0-0, 16 KO) a mexická jednička a světová patnáctka „Chema“ Carlos OCAMPO (34-2-0, 22 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul organizace WBO!

Osmadvacetiletý Australan s ruskými kořeny Tim Tszyu (22-0-0, 16 KO) držel od roku 2019 menší globální titul organizace WBO, který až do loňského března celkem sedmkrát úspěšně obhájil. Následně organizace rozhodla, že se Tszyu s králem divize Jermellem Charlem.

Dvaatřicetiletý „Iron Man“ Jermell Charlo (35-1-1, 19 KO) sjednotil loni v květnu výhrou nad Brianem Castanem všechny čtyři tituly a stal se tak nesporným šampiónem této váhové kategorie. Jenže se na duel s Australanem zranil a WBO rozhodlo o souboji o prozatímní titul.

Tim Tszyu

O který se 12. března v Austrálii střetli domácí Tim Tszyu a dvaatřicetiletý americký boxer „Super Bad“ Tony Harrison (29-4-1, 21 KO). Tszyu v devátém kole Američana zatlačil do provazů, kde ho obdaroval pěti zvedáky a Harrison šel k zemi. Po počítání chtěl sice ještě pokračovat, ale ringový Danrex Tapdasan otřeseného boxera ukončil.

Charlo ještě není v plné kondici a tak se australský šampión postaví k obhajobě prozatímního světového titulu a do cesty se mu postaví sedmadvacetiletý mexický vyzývatel Carlos Ocampo, který loni v říjnu nezvládl duel se Sebastianem Fundorou a potřetí v kariéře prohrál.

Carlos Ocampo