Sivák: Tokhtarov není ničím výjimečný!

Václav SivákŠampión organizace RFA Václav Sivák před svou titulovou obhajobou: Tokhtarov předvedl s Kroftou pěkný výkon, ale nevidím na něm nic extra!

13.5.2023 – Gascontrol Aréna, Havířov, ČR
RFA 10
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síti Ticketportal.sk
Přímý přenos PPV na RealSportTV

Historicky prvním šampionem organizace Real Fight Aréna je Václav „Bad Boy“ Sivák. Titul ve váze do 66 kilogramů pod K1 pravidly získal proti Patrikovi Záděrovi a vzápětí se měl představit i v ruské RCC. Těsně před zápasem však k souboji nedošlo a Sivák prozradil, že stále ještě není stoprocentně fit.

Mezitím se měl k titulové šanci probojovat i Jakub Krofta, ale ten tvrdě narazil na rakousko-čečenského bojovníka Ruslana Tokhtarova. Právě Tokhtarov bude soupeřem Siváka v jeho první titulové obhajobě a ta proběhne už tuto sobotu na turnaji RFA 10 v Havířově.

Co se stalo v Rusku?
V únoru měl Vašek Sivák opět zápasit v ruské organizaci RCC proti kickboxerské hvězdě Kimranovi Nabatimu. Krátce před zápasem ale dostal od lékaře doporučení, aby v rámci zachování jeho zdraví zápas zrušil. Sivák poslechl a ani po třech měsících na tom stále není po zdravotní stránce ideální: „Nemohu říct, o jaké zranění jde, ale je to čím dál lepší. Stále však nejsem 100% fit.“

I když to v únoru nevyšlo, RCC má o Siváka nadále zájem. Stejně to má také český Bad Boy, který v nejbližší době plánuje svůj návrat do Ruska. „S RCC komunikujeme a bavíme se o dalším velkém zápase. Doufám, že zápas s Nabatim bude. Naposledy to bylo narychlo a nebyl jsem zdravotně v pohodě,“ řekl Vašek Sivák.

Václav Sivák vs Patrik Záděra

Cesta k titulu RFA
V RFA se Sivák ukázal dohromady dvakrát, v obou případech zápas šel až do bodového rozhodnutí. Ve svém debutu v organizaci stál proti němu Francouz Alexis Laugeois, který ukázal obrovskou tvrdost a odolnost. Se Sivákem přežil až do bodového rozhodnutí, ale žádným způsobem českého bombardéru neohrozil.

Se skóre 21-0 nastupoval jako neporažená hvězda světových rozměrů do historicky prvního titulového zápasu organizace proti Patrikovi Záděrovi. Na začátku 3. kola dostal Záděra brutální high kick a jen velkým zázrakem se dokázal z počítání zotavit. Čtyřkolovou skvělou bitvu plnou přestřelek nakonec vyhrál Sivák na body a stal se prvním šampionem RFA.

Václav Sivák

Tokhtarov je tvrdý, ale nic extra
Pět měsíců po titulovém zápase se Záděrou se Vašek Sivák ukáže před domácími fanoušky znovu. Jeho soupeřem bude Ruslan Tokhtarov. „Tvrdý soupeř, ale na nevidím na něm nic extra. S Kroftou předvedl pěkný výkon,“ zhodnotil Sivák svého nejbližšího soupeře. „Budu si muset dát pozor na jeho ruce, ale já si jdu po výhru a předvést nejlepší výkon,“ doplnil.

Všechny Sivákovy zápasy, včetně Tokhtarova tuto sobotu, byly vypsány pod K1 pravidly. Sám Vašek se však vůbec nebrání ani malým rukavicím: „Všechno je možné. Real Fight pravidla se mi moc líbí. Uvidíme, co budoucnost přinese,“ řekl Sivák. Nejblíže se ukáže v kleci již tuto sobotu na turnaji RFA 10.

RFA 10