Billy Joe Saunders se vrací!

Billy Joe SaundersBývalý šampión střední a super střední váhy Billy Joe Saunders se vrací do přípravy. Naposledy boxoval před dvěma lety, kdy ho Saul Alvarez připravil ve sjednocující bitvě o pás WBO!

Třiatřicetiletý britský boxer „Superb“ Billy Joe Saunders (30-1-0, 14 KO) získal světový titul organizace WBO ve střední váze již v roce 2015, když ve vyrovnaném duelu přetlačil na body irského boxera Andy Lee. Následně pás třikrát obhájil a v roce 2018 přešel do super střední váhy.

V té získal světový titul WBO v květnu 2019, když jasně vybodoval Srba Shefata Isufiho. Ještě tentýž rok pás poprvé obhájil, když dokázal v jedenáctém kole knockoutovat Marcela Estebana
Cocerese z Argentiny. O rok později v prosinci 2020 pás obhajoval podruhé s krajanem Martinem Murrayem. Saunders jasně dominoval a vyhrál jednoznačně na body.

Billy Joe Saunders

V květnu 2021 se postavil ke sjednocující bitvě se Saulem „Canelem“ Alvarezem, který měl v té době v držení pásy WBA a WBC. Saunders však v zápase jasně ztrácel a Alavarez jej zničil v osmi kolech. Pro britského boxera to byla teprve první profesionální porážka a od té doby v ringu nestál.

Už loni se Saunders pokusil o návrat, ale během přípravy se zranil a comeback se odložil. Nyní to vypadá, že návratu mezi šestnáct provazů nic nebrání kromě váhy. „Trénuji každý den, ale mám stále více kilogramů než bych chtěl. Ale brzy budu opět bojovat v super střední váze a budu chtít zase bojovat o světové tituly“. Řekl bývalý světový šampión dvou váhových kategorií.

Billy Joe Saunders