RFA 10: Sivák si jde pro první obhajobu!

Václav SivákČeského „Bad Boye“ Václava Sivák čeká již tuto sobotu první obhajoba titulu organizace RFA. Vrací se také Vojtěch Garba. Kompletní startovka v článku!

13.5.2023 – Gascontrol Aréna, Havířov, ČR
RFA 10
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síti Ticketportal.sk
Přímý přenos PPV na RealSportTV

Největší MMA turnaj, jaký kdy Slezsko zažilo: Sivák ve své první obhajobě a návrat Vojtěcha Garby!
Turnaj RFA 10 je za dveřmi a s ním i první obhajoba krále postojových disciplín Václava Siváka. Českého Bad Boye vyzve rakouský bojovník Ruslan Tokhtarov, který slibuje, že udělá Sivákovi ze zápasu peklo. Po šokujícím ukončení kariéry se do boje vrací i Vojtěch Garba a po své úspěšné profi premiéře se opět v kleci ukáže i Veronika Zajícová.

Tokhtarov se pokusí o nemožné
Vašek Sivák má za sebou v RFA dva zápasy, ale v obou případech šlo o jednostrannou záležitost. Alexis Laugeois ukázal skvělou odolnost, avšak po technické ani rychlostní stránce neměl sebemenší nárok. Po třech kolech jasně prohrál na body a česká hvězda se tak dostala k titulové bitvě. Proti krajanu Patrikovi Záděrovi předvedl chirurgický výkon a Záděra i s velkou dávkou štěstí přežil až do bodového verdiktu.

Sivák se tak stal historicky prvním šampionem organizace Real Fight Aréna a ve svém druhém titulovém zápase se mu pokusí vzít pás Ruslan Tokhtarov. Ten má za sebou v rámci RFA jen jediný souboj, ale v něm zastavil těsně před titulovou šancí Jakuba Kroftu. Na jeho úkor se k šampionskému zápasu dostal právě Tokhtarov, pro kterého je turnaj RFA 10 životní šancí raketově vyletět ve světovém žebříčku.

Václav Sivák vs Ruslan Toktharov

Přemožitel Mikea Tysona na české půdě
Psal se rok 2004 a jedna z největších legend v historii bojových sportů jako takových Mike Tyson měl hájit titul světového šampiona. Za soupeře dostal Brita Dannyho Williamse, který byl outsiderem v poměru 9:1. Průběh zápasu však tomu vůbec neodpovídal a pár vteřin před koncem 4. kola se dostal Tyson do obrovských problémů. Williams vytáhl několika úderovou boxerskou kombinaci a po knockdownu se už Tyson ze země nepostavil.

Po necelých 20 letech od této historické události se Danny Williams ukáže opět i před českými diváky. Těsně před dovršením jeho padesátky má stále skvělou formu a vyzve jej domácí boxer Josef Pekárek, který má v boxu již přes 100 vítězství a je vicemistr České republiky.

Danny Williams vs Josef pekárek

Garba a Zajícová před vlastním publikem
Dva zápasy po dlouhé pauze a rovnou proti světovým hvězdám polotěžké váhy. Řeč je o Vojtěchovi Garbovi, který nejspíš senzačně zdolal bývalého šampiona KSW Gorana Reljiče a poté nebyl daleko od toho, aby porazil i Bruca Souta. Po bodové prohře s Brazilcem však ukončil kariéru, ale RFA 10 před jeho vlastním publikem ho přinutil tento krok přehodnotit a do MMA kolotoče se vrátit. Jeho soupeřem bude Tarhan Ibragimov, který se v RFA měl objevit už několikrát, ale debut v organizaci si odbije až proti Garbovi.

Další velká domácí hvězda je Veronika Zajícová, která pořídí jediný ženský zápas večeře proti Amine Mukhamed. Její zápas je okořeněn tím, že Mukhamed vyšle do boje JMFS gym, jehož reprezentantkou byla dosud právě Veronika Zajícová. Dalšími domácími bojovníky budou bratři Boris a Dušan Glezgovi, Jakub Batfalský a Jan Veselík.

RFA 10