Thorslund sjednotila tituly WBO a WBC!

Dina ThorslundDánská boxerka a úřadující šampiónka v bantamové váze Dina Thorslund dokázala na včerejším domácím galavečeru jasně vybodovat Yuliahnu Lunu a sjednotila pásy WBO a WBC! Video ze zápasu v článku!

1.9.2023 – Graakjaer Arena, Holstebro, Dánsko
Bantamová váha
Dina Thorslund 🇩🇰🆚🇲🇽 Yuliahn Luna
Mikael Hook 99:91
Giulio Piras 98:92
Daniel Van de Wiele 97:93

Devětadvacetiletá neporažená šampiónka bantamové váhy Dina Thorslund (20-0-0, 8 KO) Džela světový titul WBO v super bantamové váze od roku 2018 až do roku 2020. Po třech úspěšných obhajobách se v červnu 2021 přesunula do bantamové váhy a hned v prvním zápasy získala opět světový titul WBO, když s přehledem přeboxovala mexickou boxerku Jassethu Noriegu.

Ještě tentýž rok si připsala první obhajobu, když v sedmém kole knockoutovala další mexickou boxerku Zulinu Munoz. V loňském roce pás obhájila bodovou výhrou nad Niorkis Carreno z Venezuely. Letošní rok odstartovala v únoru, kdy úplně vymazala vyzývatelku z Argentiny Deboru Lopez.

Včera se na domácím galavečeru postavila ke čtvrté obhajobě světového titulu a proti ni světová šampiónka organizace WBC Yuliahn Luna (25-4-1, 4 KO) z Mexika. Sjednocující duel domácí boxerka ovládla naprosto jednoznačně a Mexičanku vybodovala 97:93, 98:92 a 98:91.