Manuel Charr dostal titul WBA!

Manuel CharrBývalému šampiónovi těžké váhy Manuelovi Charrovi vrátila organizace WBA světový titul. WBA uzavřela s Charrem dohodu a měl by se utkat Jarrellem Millerem!

Osmatřicetiletý “ Diamond Boy“ Manuel Charr (34-4-0, 20 KO) získal standardní světový titul organizace WBA v roce 2017, když v těžkém duelu přetlačil na body Aleksandra Ustinova. K obhajobě však nedošlo, protože nastali komunikační problémy s prométérem Donem Kingem, který zastupoval tehdejšího povinného vyzývatele Trevora Bryana a Charr byl doslova o pás okraden.

Do ringu se Charr vrátil až v květnu 2021, kdy ve druhém kole knockoutoval amerického boxera Christophera Lovejoye. Následovala další roční pauza, když v loňském roce ukončil ve třetím kole Nikolu Milačiče. Naposledy Charr boxoval loni v prosinci, když ve dvou kolech vyprovodil Makedonce Nuriho Seferiho.

Manuel Charr vs Alexander Ustinov

Loni v létě podal Charr k floridskému soudu žalobu na Don King Promotions, v níž obvinil skupinu amerického promotéra z úplatků pro vedení WBA a ze špatného jednání proti němu. Soud však obvinění zamítl a tak Charr podal žalobu přímo na WBA. Na soudní řízení však nakonec nedojde, protože WBA uzavřela s Charrem dohodu a opět ho stanovila standardním světovým šampiónem.

Charr se bude muset nejpozději do 14. října střetnou s neporaženým dopujícím boxerem Jarrellem Millerem (26-0-1, 22 KO). Vítěz by se následně stal povinným vyzývatelem hlavního šampióna organizace WBA, kterým je neporažený Ukrajinec Oleksandr Usyk (21-0-0, 14 KO).

Manuel Charr