The Ring 10: neobvyklé zranění vyřadilo Džupku!

Marian Džupka vs Anatoli HunanyanThe Ring 10 se blíží a tím i roste očekávaní a napětí. A bohužel se také sem tam přihodí nějaké to zranění. Ovšem náhradníci jsou připraveni a tak společný event Patron Boxing a Fusion Fight League stále nabízí parádní zápasy!

Začneme od toho nepříjemnějšího – v brněnském Boby Centru se nepředstaví v thajboxerském souboji Lukáš Šimek, stálice galavečerů plzeňské stáje. Kvůli zranění vypadl bohužel také slovenský talent Marian Džupka (14-0, 9 KO), který se měl pět týdnů po těžkém souboji s Toljou Hunanyanem (9-9-1, 5 KO) popasovat s dalším českým veteránem Tomášem Bezvodou (15-24, 10 KO).

Už jsme pro vás měli i pěkné čtení, ve kterém se Džupka s Bezvodou sportovně vyjadřují směrem k soupeři. Bohužel, některé věci nejde ovlivnit. „Bavil jsem se o tom s mým německým trenérem, Martinem Gajdošem na Slovensku i lékařem a všichni kroutili hlavami. Dle doktora je to zranění, které se stává lidem při autonehodách,“ smutní ze zrušeného souboje natěšený rodák ze Svidníku.

A cože se mu přihodilo? Zvedák při sparingu přivodil nepříjemné tržné zranění v puse mezi rty a zuby. Riskovat těžký zápas dva týdny po takovéto události by nedávalo smysl. „Věřím, ale že se s Tomášem v ringu ještě letos potkáme,“ vzkázal svému znojemskému soupeři, který mu naopak přeje brzké uzdravení.

Marian Džupka

Obě přání by mohla (a měla) naplnit. Šestatřicetiletý bijec, který byl několikanásobným amatérským šampionem, reprezentantem a i v zápasech na 3×3 minuty dokázal své soupeře knockoutovat, touží v letošním roce po velkém restartu. „Mám pás šampiona ve střední váze a chci se letos dostat k šanci boxovat o titul v polotěžké. Chci letos více bojovat na domácí scéně, sedí mi nejvíce,“ vzkazuje všem potenciálním soupeřům.

Mimochodem, úplně stejně mluví také Džupka, který si proti Toljovi vyzkoušet shazovat ještě o pár deka níže, byl zde plán, že by mohl zakotvit v super střední divizi. Po bratislavském dobrodružství ale došlo ke změně, slovenský expres zůstane v polotěžké váze.

A ta je na česko-slovenské půdě extrémně našlapaná.  Vždyť Bezvoda je dle BoxRec.com až tuzemskou devítkou! Před ním jsou Tomáš Adámek, Michal Ryba, Viky Agateljan, Tomáš Ivachov, už zmíněný Šimek, Paťo Fiala, Ondra Budera či Karel Hořejšek. Ani Džupka není domácí jedničkou, před ním je v ratingu Adrián Valentin, choutky na zajímavé duely mají i Vladimir Belujsky, Jožko Jurko, Lukáš Fernéza a také nestárnoucí Vlado Idrányi.

Makovec vs Bezvoda

Takže, rok 2024 bude v této váze rozhodně napínavý. V Brně jej otevře Bezvoda s Alešem Makovcem (4-2, 2 KO). O deset let mladší bijec z Tábora sice nemá takové profesionální (a ani amatérské) zkušenosti jako jeho protivník, na českém území ale ještě mezi profíky neprohrál.

„Soupeře si nevybírám a proto ani neporovnávám, byť je jasné, že se stačí podívat na rekordy. Ale to neznamená, že Aleše podcením. Rozhodně ne, jsem v plné přípravě. Je to navíc mladý dravec, který si věří, nevybírá si nikoho. Tohle máme hodně podobné. Takže smekám klobouček, že do toho jde a má za to můj velký respekt. Těším se na náš zápas, vidíme se v ringu, tam se ukáže,“ reaguje na změnu protivníka nastartovaný veterán.

Máme se nač těšit. V zápase vypsaném na šest kol se může stát úplně vše. A totéž platí i pro další souboje, kterých uvidíme v Brně celkem dvanáct – osm v klasickém boxu, dva v kickboxu a dva dle pravidel thajského boxu. Lístky a PPV jsou k zakoupení na stránkách promotérů Patron Boxing a Fusion Fight League. A neváhejte, 70 procent kapacity Boby Centra je deset dní před eventem už zaplněno.

The Ring 10