Teraji sjednotil pásy WBC a WBA!

Kenshiro TerajiV japonské Saitamě ve sjednocující bitvě lehké muší váhy jasně dominoval úřadující šampión organizace WBC Kenshiro Teraji, když v sedmém kole ukončil krajana Hirota Kyoguchiho! Video v článku!

1.11.2022 – Super Arena, Saitama, Japonsko
Lehká muší váhy
Kenshiro Teraji 🇯🇵🆚🇯🇵 Hiroto Kyoguchi
7. kolo TKO

Třicetiletý držitel světového titulu WBC Kenshiro Teraji (20-1-0, 12 KO) získal pás již v květnu 2017, když ve vyrovnaném duelu přetlačil na body tehdejšího šampióna z Mexika Ganigana Lopeze. Pás následně úspěšně osmkrát obhájil. Loni v září nastoupil k deváté obhajobě, která neprobíhala úplně podle plánu a v desátém kole jej překvapivě ukončil krajan Masamichi Yabuki.

Nicméně letos v březnu se konala odveta a tentokrát Teraji nezaváhal, Yabukiho knockoutoval již ve třetím kole a vzal si zpět titul. Dnes se tak staronový šampión postavil k první obhajobě a do cesty se mu postavil do dnešního dne neporažený krajan Hiroto Kyoguchi (16-1-0, 11 KO)

Kenshiro Teraji vs Hiroto Kyoguchi

Kenshiro Teraji v duelu jasně dominoval, byl rychlejší a především přesnější. Ačkoliv se Kyoguchi snažil, tak na každou kombinaci mu Teraji odpověděl dvakrát tak razantněji. Vše vyvrcholilo v sedmém kole, kdy Teraji trefil dvakrát přímo bradu a Kyoguchi letěl k zemi a ringový Michiaki Someya jej okamžitě odmával.

Teraji tak obhájil pás WBC a získal také světový titul WBA super. Zároveň udržel pozici japonské a světové jedničky. Na druhé straně Hiroto Kyoguchi musel poprvé v profesionální kariéře zkousnout hořkost porážky.