Usyk: Musím se smát, že jde Fury s Chisorou!

Oleksandr UsykUkrajinský šampión organizací WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandr Usyk nechápe souboj Tysona Furyho s Dereckem Chisorou. Nicméně o Furym jinak mluví v superlativech!

Neporažený šampión organizace WBC Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) bude potřetí obhajovat světový titul. Na galavečeru v Londýně 3. prosince vyzve již potřetí v kariéře krajana Derecka Chisoru (33-12-0, 23 KO). Toho v roce 2011 vybodoval a o tři roky později ukončil v desátém kole.

„Teď se musím smát, když pomyslím na zápas Furyho s Chisorou. Vůbec nechápu proč to dělá nebo co vlastně z takového zápasu může mít. Podle mě dobrý pocit to nebude. Vím, že se mě bojí, tak si chce zaboxovat na jistotu, jinak nevím“. Řekl Oleksandr Usyk.

Nicméně když na otázku dovednosti Tysona Furyho, tak Usyk měl jen slova uznání. „Fury je nesmírně nebezpečný, obrovský a chytrý. Ví jak se má v ringu chovat a skvěle čte soupeře, proto se s ním chci utkat, protože je nejlepší a chci především sjednotit všechny tituly v těžké váze stejně jako se mi to podařilo v té křížové“. Uzavřel neporažený šampión.

Oleksandr Usyk

Pokud Fury podle předpokladů v prosinci Chisoru porazí i potřetí, tak by se měla sjednocující bitva konat v únoru nebo v březnu. Promotéři obou boxerů jsou v kontaktu a jakmile bude hotov zápas Chisorou usednou k jednacímu stolu.

Tyson Fury