Rivas vs Rozanski snad 15. února o pás WBC!

Oscar Rivas vs Lukasz RozanskiHistoricky první světový šampión organizace WBC ve váze Bridgerweight Oscar Rivas a mezinárodní šampión WBC Lukasz Rozanski mají nový datum zápasu. Utkají se 25. února v Polsku!

Organizace WBC na začátku roku nařídila duel mezi úřadujícím šampiónem váhy Bridgerweight Oscarem Rivasem (28-1-0, 19 KO) a držitelem stříbrného pásu Evgeny Romanovem (16-0-0, 11 KO). Následně se 16. února před plánovanou dražbou oba týmy dohodli na zápase.

Nicméně z důvodu ruské invaze na Ukrajinu a sankcím ze strany WBC se zápas zrušil a ruskému bijci byl odebrán status povinného vyzývatele a s ním také stříbrný titul. Vyřazeného Romanova tak nahradil logicky mezinárodní šampión Lukasz Rozanski (14-0-0, 13 KO).

Oscar Rivas

Šestatřicetiletý polský bijec a Mezinárodní šampión Lukasz Rozanski získal mezinárodní titul WBC ve váze Bridgerweight loni v květnu, když v ostře sledované bitvě knockoutoval v prvním kole krajana Artura Szpilku. Ten následně opustil svět profesionálního boxu a přešel do MMA, kde úspěšně debutoval na galavečeru organizace KSW.

Pětatřicetiletý kolumbijský šampión „Kaboom“ Oscar Rivas se stal historicky prvním světovým šampiónem nové váhové kategorie Bridgerweight, když loni v říjnu přetlačil na body šestadvacetiletého kanadského bijce Ryana Rozickiho a uštědřil mu tak první profesionální porážku kariéry.

Oscar Rivas vs Lukasz Rozanski

Duel Oscar Rivas vs Lukasz Rozanski se měl původně konat 13. srpna, ale z organizačních důvodů byl odložen na neurčito. Následně se oznámil datum 15. října v Kolumbii, jenže z toho také sešlo. Údajně byla na vině chyba na straně jednoho z Kolumbijských promotérů a duel se tak definitivně přesouvá do Polska, kde by se měli utkat na galavečeru v Řešově 25. února.