Tapales šokoval Akhmadalieva a má 2 tituly!

Marlon TapalesFilipínský boxer Marlon Tapales dokázal na galavečeru v americkém San Antoniu vybodovat úřadujícího šampióna Murodjona Akhmadalieva a získal světové tituly WBA super a IBF!

8.4.2023 – Boeing Center, San Antonio, USA
Super bantamová váha
Marlon Tapales 🇵🇭🆚🇺🇿 Murodjon Akhmadaliev
Jose Roberto Torres 115:113
Sergio Caiz 115:113
Javier Alvarez 110:118

Osmadvacetiletý dnes už bývalý šampión „MJ“ Murodjon Akhmadaliev (11-1-0, 8 KO) získal oba světové tituly v lednu 2020, když na galavečeru v Miami dokázal přetlačit na body amerického šampióna Daniela Romana. Pásy poprvé obhájil o rok později v dubnu, když v pěti kolech zdemoloval Japonce Ryosuka Iwasu.

Téhož roku si připsal i druhou obhajobu, když dokázal naprosto dominantně vybodovat vyzývatele z Chile Jose Velasqueze. Naposledy pásy obhajoval loni v červnu v San Antoniu, kde ve dvanáctém kole ukončil amerického boxera Ronnyho Riose.

Murodjon Akhmadaliev vs Marlon Tapales

V americkém San Antoniu se tak postavil ke čtvrté obhajobě a do cesty se mu postavil třicetiletý bývalý světový šampión bantamové váhy “ Nightmare“ Marlon Tapales (37-3-0, 19 KO). Ten držel světový titul WBO v roce 2016-2017 a následně přešel do super bantamové váhy. V té v roce 2019 bojoval o prozatímní světový titul IBF, ale prohrál s Japonecem Ryosuke Iwasakou v jedenáctém kole.

Murodjon Akhmadaliev vs Marlon Tapales

Zápas se rozjížděl velmi pomalu a nabídl velice vyrovnaný duel. První polovina zápasu byla spíše ve prospěch filipínského vyzývatele, kdy Tapales odrazil všechny ataky šampióna a v protiútocích bodoval. Akhmadaliev v sedmém kole trošku přidal, ale v osmém byl opět lepší Tapales.

Murodjon Akhmadaliev vs Marlon Tapales

Závěr zápasu byl opět vyrovnaný, ale spíše v režii šampióna, který byl přesnější a sbíral body. To už ale bylo příliš pozdě a duel došel do bodového rozuzlení, ve kterém se dva rozhodčí přiklonili na stranu filipínského vyzývatele a jeden na stranu dnes už bývalého šampióna. Pro uzbeckého boxera to byla první profesionální porážka kariéry.