Shakur Stevenson zdemoloval Yoshina!

Shakur Stevenson vs Shuichiro YoshinoEliminační duel organizace WBC v lehké váze jasně ovládl Američan Shakur Stevenson, když v šesti kolech zničil japonského boxera Shuichira Yoshina. Video ze zápasu v článku!

8.4.2023 – Prudential Center, Newark, USA
Lehká váha
Shakur Stevenson 🇺🇸🆚🇯🇵 Shuichiro Yoshino
6. kolo TKO

Pětadvacetiletý neporažený americký šampión Shakur Stevenson (20-0-0, 10 KO) obhájil loni v září světové tituly organizací WBC a WBO, když jasně vybodoval brazilského vyzývatele Robsona Conceicaa (17-2-0, 8 KO). Následně přešel do lehké váhy, ve které debutoval dnes v noci na galavečeru v americkém New Yersey.

Jeho soupeřem byl v rámci eliminačního duelu organizace WBC jednatřicetiletý japonský bijec Shuichiro Yoshino (16-1-0, 12 KO). Stevenson ukázal, že mu lehká váha perfektně sedí a Yoshina prakticky k ničemu nepustil a jasně dominoval.

Shakur Stevenson vs Shuichiro Yoshino

Už ve druhém kole trefil Japonce přesným jabem a poslal ho tak do prvního počítání. Ve čtvrtém kole předvedl Stevenson parádní kombinaci a Yoshino byl v počítání podruhé. Bývalý šampión dál stupňoval tempo a v šestém kole zasáhl ringový sudí Allen Huggins a zápas správně ukončil.

Shakur Stevenson vs Shuichiro Yoshino

Shakur Stevenso se stal díky výhře v eliminačním souboji povinným vyzývatelem úřadujícího krále divize, kterým je neporažený čtyřiadvacetiletý americký boxer Devin Haney (29-0-0, 15 KO), jenž drží všechny prestižní tituly WBA super, WBC, WBO a IBF v lehké váze. Haney bude v květnu pásy obhajovat s legendárním Ukrajincem Vasylem Lomachenkem.