Mendoza sestřelil Fundoru a má titul WBC!

Sebastian Fundora vs Brian MendozaO další sobotní překvapení se postaral Brian Mendoza, který dokázal v sedmém kole ukončit prozatímního světového šampióna Sebastiana Fundoru a získat tak titul WBC! Video ze zápasu v článku!

8.4.2023 – Dignity Health Sports Park, Carson, USA
Super velterová váha
Brian Mendoza 🇺🇸🆚🇺🇸 Sebastian Fundora
7. kolo KO

Pětadvacetiletý „The Towering Inferno“ Sebastian Fundora (20-1-1, 13 KO) získal prozatímní titul WBC loni v dubnu na galavečeru v Las Vegas, kde dokázal vyhrát velmi těžký duel s krajanem Ericksonem Lubinem (24-2-0, 17 KO). Titul následně obhájil v říjnu, když jasně vybodoval mexického boxera Carlose Ocampa (34-2-0, 22 KO).

V noci se postavil k druhé obhajobě pásu a cestu mu zkřížil  devětadvacetiletý krajan „La Bala“ Brian Mendoza (22-2-0, 16 KO), pro kterého to byla zároveň první titulová bitva. Zápas začal naprosto podle očekávání a Brian Mendoza v duelu jasně dominoval a boxoval na jistotou.

Sebastian Fundora vs Brian Mendoza

Zvrat přišel v sedmém kole, kdy Mendoza vytasil tvrdou levačku, kterou trefil Fundoru na bradu. Šampión byl silně otřesený a Mendoza následně zasadil finální úder. Jednalo se o jedno z největších překvapení ze sobotních duelů. Mendoza tak získal prozatímní světový titul organizace WBC, na druhé straně Sebastian Fundora poprvé v kariéře prohrává.