Chris Arreola se vrátil knockoutem!

Chris ArreolaTrojnásobný neúspěšný vyzývatel o světový titul těžké váhy Chris Arreola v noci knockoutoval Mathew McKinneye a v letě by se měl střetnou s Frankem Sanchezem!

Dvaačtyřicetiletý rodák z americké Kalifornie „The Nightmare“ Chris Arreolla (39-7-1, 34 KO) na začátku roku ohlásil návrat mezi šestnáct provazů a včera v noci se tak po dvouleté pauze představil na galavečeru v Americkém Carsonu.

Jeho soupeřem byl jednačtyřicetiletý americký boxer „El Matador“ Mathew McKinney (13-7-3, 9 KO). Pro Arreolu nebyl McKinney rovnocenným oponentem a Arreola jej už ve druhém kole knockoutoval. Nyní by se měl už v ostrém zápase utkat v letním termínu s neporaženým Kubáncem Frankem Sanchezem (22-0-0, 15 KO).

Chris Arreola vs Andy Ruiz

Arreola se během své úspěšné kariéry dokázal celkem třikrát proboxovat k souboji o světový titul. Pokaždé však ze zápasu odcházel s prázdnou. Nicméně ve všech zápasech bojoval jako lev a nedal kůži zadarmo.

Poprvé boxoval o světový titul WBC už v září 2009, když vyzval tehdejšího ukrajinského šampióna Vitali Klitschka. Zápas však úřadující mistr světa zvládl a Arreolu zdemoloval v deseti kolech. Pro Klitschka to tehdy byla teprve druhá obhajoba pásu, který držel až do roku 2012.

Chris Arreola vs Vitali Klitschko

V roce 2014 se o uvolněný světový titul po Vitali Klitschkovi utkal právě Chris Arreola a rodák za Haiti Bermane Stiverne. Duel nabídl velmi tvrdou bitvu, ve které byl Arreola mírným favoritem a v zápase také vedl. Jenže přišlo smrtící 6. kolo, ve které jej Stiverne poslal dvakrát k zemi a i druhý pokus získat světový titul Arreolovi nevyšel.

Deontay Wilder vs Chris Arreola

Zatím poslední šance boxovat o světový titul WBC přišla v roce 2016, kdy se stal povinným vyzývatelem Deontaye Wildera, který měl tehdy před sebou teprve pátou obhajobu pásu. Wilder však zápas jasně ovládl, Arreolu prakticky do ničeho nebezpečného nepustil a ukončil ho v 8. kole.