Takam: Bál jsem se, že mě rozhodčí okradou!

Tony Yoka vs Carlos TakamBoxer z Konga Carlos Takam, se minulý týden postaral o překvapení, když v Paříži vybodoval Tonyho Yoku a přiznává, že se bál o výsledek. Nyní chce Martina Bakoleho!

Dvaačtyřicetiletý rodák z Kamerunu Carlos Takam (40-7-1, 28 KO) se minulý víkend střetl na galavečeru v Paříži s olympijským vítězem z Ria Tony Yokou (11-2-0, 9 KO). Francouzský favorit překvapivě ztrácel a Bakole jej dokázal v desetikolové bitvě přetlačit na body. Jeden rozhodčí však nepochopitelně ukázal bodově na Yoku.

„Měl jsem samozřejmě velké obavy jak budou rozhodčí zápas bodovat, protože Yoka byl na domácí půdě. Když zápas skončil a při vyhlašování jeden rozhodčí ukázal na Yoku, tak jsem měl velký strach, že ten zápas otočí. Naštěstí se tak nestalo a myslím, že jsem naprosto zaslouženě vyhrál“. Říká Takam.

Tony Yoka vs Carlos Takam

„V posledním kole jsem si poranil rameno a bal jsem se, jestli zápas vůbec doboxuju. Říkál jsem si – Aaach a je hotovo, co budu dělat. Snažil jsem se pohybovat a dávat nějaké údery, aby si toho nikdo nevšiml. Nakonec si mi zápas podařilo naštěstí doboxovat. Bylo by to velké zklamání vyhrávat zápas a v posledním kole odstoupit pro zranění“. Pokračuje dvaačtyřicetiletý boxer.

„Tonyho respektuji a nebyl to vůbec lehký zápas. Ale já se opravdu připravoval tvrdě a v kempu jsem makal jako blázen. Teď jsem šťastný, protože tenhle boj mě posunul k dalším velkým zápasů, Nyní bych se chtěl utkat s Martinem Bakolem a doufám, že se zápas podaří domluvit“. Dodává ranař z Konga.

Takam za celou svojí kariéru prohrál pouze sedmkrát a vždy to bylo s velkými jmény. V roce 2009 s tehdy neporaženým Gregory Tonym, v roce 2014 s Alexanderem Povetkinem, v roce 2016 s Josephem Parkerem, v roce 2017 s Anthonym Joshuou, v roce 2018 s Dereckem Chisorou a v posledních dvou letech Joe Joycem a obrovským Rusem Arslanbekem Makhmudovem. Nyní je i ve svém věku zpět ve hře.

Carlos Takam


👊 ⇒INSTAGRAM⇐ 👊 ⇒TIKTOK⇐ 👊
👊 ⇒FACCEBOOK⇐ 👊 ⇒TWITTER⇐ 👊


Mallpay Proboxing