Sulaiman: Crawford neměl být zbaven titulu!

Errol Spence vs Terence CrawfordPrezident organizace WBC reaguje na listopadové odebrání světového titulu konkurenční IBF, která kvůli plánované odvetě Crawford vs Spence odebrala Crawfordovi pás!

Neporažený šestatřicetiletý nesporný král velterové váhy „Bud“ Terence CRAWFORD (40-0-0, 31 KO) letos v červenci sjednotil světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF, když ve velmi očekávaném duelu jasně přeboxoval Errola Spence (28-1-0, 22 KO), když jej v 3x poslal do počítání a v devátém kole definitivně ukončil.

Organizace IBF následně rozhodla o povinné obhajobě a Crawford se měl střetnou s neporaženým prozatímním šampiónem Jaronem Ennisem (31-0-0, 28 KO). Jenže Crawford je smluvně vázán k odvetě se Spencem a IBF mu minulý měsíc světovým titul odebrala a jmenovala novým šampiónem právě Ennise.

Errol Spence vs Terence Crawford

Nyní na odebrání titulu reaguje také prezident organizace WBC Mauricio Sulaiman. „Jako fanouška mě toto rozhodnutí hodně ranilo. Jako organizace jsme se snažili o zápas Crawford vs Spence tři nebo čtyři roky a když se konečně zápas stal skutečností, tak je odebrán nespornému šampiónovi titul. Odebrání pásů takovým to boxerům rozhodně nikomu neprospěje“.

„Tyhle velké zápasy, stejně jako je například duel Fury vs Usyk by se měli podporovat a je jasné, že takové události mají i odvety. Neměli bychom nejlepším boxerů na světě odebírat tituly, pokud jdou do takové odvety. Proto jsme například vytvořili tzn franšízové šampióny, kteří převyšují v dané kategorii ostatní boxery a mohli jít nadále největším výzvám aniž by museli boxovat zápasy jen kvůli povinné obhajobě s mnohem slabším soupeřem“.  Komentuje situací šéf WBC.

Mauricio Sulaiman

Podobný proces čeká také vítěze únorové sjednocující bitvy mezi šampiónem WBC Tysonem Furym a šampiónem WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandrem Usykem. IBF už nařídila, že se vítěz bude muset střetnou s Filipem Hrgovičem, pokud tak neučiní, bude mu titul odebrán. Fury vs Usyk mají ve smlouvě doložku o odvetě stejně jako Crawford a Spence, takže v odvetě již nebude součástí IBF.