Šour vybodoval Reissingera a končí kariéru s titulem!

Pavel Šour vs Michal ReissingerPavel Šour těsně přetlačil na body Michala Reissingera a získal český národní titul v těžké váze a končí svou velmi úspěšnou sportovní kariéru!

29.12.2022 – Lucerna, Praha, ČR
Těžká váha
Pavel Šour 🇨🇿🆚🇨🇿 Michal Reissinger
97:94 – 96:94 – 96:96

Čtyřicetiletý český veterán Pavel Šour odstartoval profesionální kariéru v toce 2016, kdy na domácím galavečeru v Plzni ukončil v prvním kole Miloslava Pávka. Český titul získal o rok později v tehdy vyhroceném zápase s Václavem Pejsarem, kterého dokázal ukončit v osmém kole.

V červnu 2018 se konala titulová odveta a i tentokrát dokázal Václava Pejsara porazit. Šour ovládl duel na body 97:93, 97:95 a 97:92. V dubnu 2019 se o titul utkal s mladou nadějí Tomášem Šálkem. Zápas překvapivě nabídl jasnou převahu Pavla Šoura, který zápas vyhrál na body 98:94, 99:94 a 99:90.

Odveta o český titul s Tomášem Šálkem se konala letos v březnu, ale tentokrát vyhrál vyrovnanou bitvu na body 97:94, 96:94 a 96:95. V červnu zkusil ještě vyhrát český titul v nové váze Bridgerweight, když vyzval potřetí v kariéře Václava Pejsara. Pejsar tentokrát jasně dominoval a Šoura vybodoval 97:92 a 2x 97:93.

Pavel Šour vs Michal Reissinger

Dnes se v pražské Lucerně postavil k poslednímu zápasu kariéry a o český titul v těžké váze ho vyzval bývalý skvělý fighter a nyní také profesionální boxer, pětatřicetiletý Michal Reissinger. Ten má z loňska jednu titulovou zkušenost, když vyzval šampióna Tomáše Šálka, se kterým však prohrál jasně na body.

Pavel Šour vs Michal Reissinger

Zápas začal pěkně zostra a ani jeden boxer na nic nečekal a strhla se docela řežba a Pavel Šour se už v prvním kole ocitl na zemi v prvním počítání. Z problému se však dokázal vymanit a duel pokračoval ve vysokém tempu plný tvrdých výměn až do čtvrtého kola, kde tempo polevilo a Šour začal pomalu přebírat iniciativu.

Pavel Šour vs Michal Reissinger

Pomalejší tempo Šourovi více vyhovovalo a začal více technicky boxovat. Nicméně Reissinger byl stále nebezpečný a v sedmém kole opět přišlápl plyn a Šour začal míz problémy. V devátém kole se opět role otočili a po přesných úderech byl na koni pro změnu Šour. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém se dva ze tří rozhodčí přiklonili na stranu Pavla Šoura a ten tak končí profesionální kariéru s českým titulem ČUBP.