Ducár nedal Řezníčkovi šanci a má titul WBC!

Vasil Ducár vs Václav Pejsar 2Očekávaná odveta o český národní titul a pás WBC CISBB mezi Vasilem Ducárem a Vladimírem Řezníčkem skončila jasnou převahou úřadujícího šampióna!

29.12.2022 – Lucerna, Praha, ČR
Křížová váha
Vasil Ducár 🇨🇿🆚🇨🇿 Vladimír Řezníček 2
100:90 – 100:90 – 100:90

Třiatřicetiletý Vasil Ducár a o rok starší Vladimír Řezníček se již jednou o český titul v křížové váze utkali. V červnu 2018 skončil duel na galavečeru v Karlových Varech remízou. Duel byl hodně vyrovnaný a Ducár dokázal Řezníčka se závěrečným gongem posadit na zadek.

Rozhodčí tehdy zápas nabodovali 95:95, 96:94 (Řezníček) a 95:94 (Ducár). Za uplynulé 4 roky oba boxeři odboxovali spoustu duelů, které udělali z Vasila Ducára nejlepšího boxera napříč vahami a Vladimír Řezníček se usadil na třetím místě za Václavem Pejsarem.

Do dnešní odvety nastoupil úřadující český šampión Vasil Ducár (13-6-1, 10 KO) jako favorit a v ringu tuto roli jednoznačně potvrdil. Celý zápas tlačil a šel dopředu jako tank. Řezníček po celou dobu boxoval z ústupu a těžko Ducára zasahoval.

Vasil Ducár vs Vladimír Řezníček 2

Řezníček měl světlou chvilku v osmém kole, kdy kombinací parádně šampióna trefil, ale s ním to ani trošku nehnulo stejně jako v celém zápase. Duel nakonec došel až do posledního gongu a o výsledku museli rozhodnou rozhodčí a ty neměli příliš těžkou práci.

Vasil Ducár vs Vladimír Řezníček 2

Maďarský sudí Bela Florian 100:90, polský sudí Przemyslaw Moszumanski 100:90 a Belgičan Daniel Van de Wiele 100:90 rozhodli o vítězství Vasila Ducára, který tak potřetí obhájil český titul a získal také pás WBC CISBB.

Vasil Ducár vs Vladimír Řezníček 2