Ducár, Šour a Lengál ovládli titulové bitvy v Lucerně!

Vasil Ducár vs Vladimír Řezníček 2Máme za sebou již čtrnáctý ročník galavečeru v Lucerně, který nabídl tři parádní titulové bitvy. Lengál ve 4. kole ukončil Baláže, Šour vybodoval Reissingera a Ducár zničil Řezníčka! Do síně slávy byl uveden Luboš Šuda!

Galavečer odstartoval duel veteránů Romana Kracíka a Viléma Farkaše. Zápas byl samozřejmě v pomalejším tempu, ale technicky zajímavý. Čtyřkolový duel nakonec jasně na body ovládl jednapadesátiletý zkušenější litoměřický boxer Roman Kracík, který je v ringu snad nesmrtelný.

Roman Kracík vs Vilém Farkač

V dalším duelu se podle pravidel K1 střetli domácí Vladimír „Rocky“ Říha a Holanďan Robin Gillebaard. Český bijec však nezačal zápas úplně dobře a převaha soupeře byla znatelná. Říha přidal až v posledním třetím kole, ale Gillebaard byl i tak agresivnější a způsobil Říhovi nepříjemný cut na hlavě. Holanďan tak sebevědomě dokráčel za bodovým vítězstvím.

Vladimír Říha

Jeden z nejlepších slovenských boxerů Martin Parlagi vyzval v šestikolové bitvě kolumbijského zápasníka Joshuu Ocampa. V nepříliš atraktivním duelu, který byl hodně kouskovaný jasně dominoval Parlagi, který Kolumbijce po sérii tvrdých kombinací poslal v pátém kole do počítaní. Ocampo nakonec vydržel až do závěrečného gongu a Parlagi tak vyhrává na body.

Martin Parlagi vs Joshua Ocampo

Do druhého a posledního zápasu podle pravidel K1 ve váze do 72 kilogramů nastoupili domácí fighteři Josef Vít a Jan Šindelář. O osm let mladší Šindelář měl jasnou fyzickou převahu a ve druhém kole poslal přesnou pravou Víta k zemi a rozhodčí zápas ukončil.

Po zápase se ujal mikrofonu pořadatel Matouš Rajmont, aby mohl uvést další legendu do české síně slávy bojových sportů. Mezi tím si ještě odskočil do politiky a pozval do ringu kandidáta na prezidenta Karla Diviše, kterého dle svých slov podporuje. A novým členem síně slávy pro rok 2022 se stal legendární „Pitbull“ Luboš Šuda.

Luboš Šuda

Galavečer se vrátil k boxu, kde se ve čtyřkolovém souboji v polotěžké váze střetli David Dvořáček a Jiří Kroupa. Neporažený jednadvacetiletý Dvořáček v zápase jasně dominoval a Kroupu během zápasu naprosto zdemoloval a zaslouženě si připisuje pátou výhru kariéře.

Neporažený úřadující český šampión velterové váhy Pavel Polakovič se střetl v šestikolové bitvě s gruzínským boxerem Bakarem Gelenidzem. Rozdíl v kvalitě obou bijců byl zřetelný od prvního gongu. Pohyb, přehled a přesnost byla jednoznačně na straně Polakoviče a už ve druhém kole soupeře poslal dvakrát k zemi a byl konec.

V posledním předzápasem před titulovými bitvami se v ringu představili těžké váhy Lukáš Fajk a Adam Kolařík. Souboj nabídl hodně vyrovnanou bitvu, ve které jsme viděli spoustu tvrdých výměn. Ve čtvrtém kole Fajk přitvrdil a začal Kolaříka ničit a svůj výkon podtrhl v pátém kole, když Kolaříka poslal k zemi a následně jej také dokončil.

Vladimír Lengál vs Patrik Baláž

První titulová bitva o pás v super velterové váze mezi úřadujícím šampiónem Vladimírem Lengálem a vyzývatelem Patrikem Balážem skončila už ve čtvrtém kole. Lengál po skvělé kombinaci trefil Baláže na bradu a poslal ho k zemi. Báláž už se nepostavil a ringový sudí Marcel Brzokoupil zápas ukončil.

Pavel Šour vs Michal Reissinger

S kariérou se rozloučil v Lucerně čtyřicetiletý plzeňský boxer Pavel Šour, když dokázal v tvrdém a krvavém zápase těsně na body přetlačit Michala Reissingera. Kariéru tak končí s českým titulem v těžké váze s bilancí 16 výher a 13 porážek.

Vasil Ducár vs Vladimír Řezníček 2

O hlavní duel letošní lucerny se postavili v odvetě úřadující český šampión křížové váhy Vasil Ducár (13-6-1, 10 KO) a vyzývatel Vladimír Řezníček (11-5-2, 5 KO). Ducár v duelu jasně dominoval, byl aktivnější, tvrdší a jako tank dokráčel za jednoznačnou výhrou na body. Kromě českého titulu získal také pás WBC CISBB.