Smith: Porazím Eubaka a potom klidně i v odvetě!

Chris Eubank vs Liam SmithBritská jednička střední váhy Chris Eubank a britská jednička super velterové váhy Liam Smith se utkají 21. ledna na galavečeru v Manchesteru ve střední váze!

21.1.2023 – Manchester Aréna, Manchester, VB
Střední váha
Chris Eubank 🇬🇧🆚🇬🇧 Liam Smith
Přímý přenos na Sky Sports!

Britská jednička a světová dvojka střední váhy Chris EUBANK (32-2-0, 23 KO) a britská jednička a světová pětka super velterové váhy „Beefy“ Liam SMITH (32-3-1, 19 KO) se utkají ve dvanáctikolové netitulové bitvě!

„Ten zápas bych vůbec nebral, pokud bych nebyl přesvědčený, že ho vyhraju. Eubanka porazím, hodně si na něj věřím a pokud by chtěl potom odvetu, tak ho klidně porazím i v ní. Pokud budu mít možnost boxovat ve střední váze o tituly tak bych v ní už zůstal“. Řekl Liam Smith 3 týdny před plánovaným soubojem.

Chris Eubank vs Liam Smith

Třiatřicetiletý Chris Eubank v roce 2019 získal prozatímní světový titul WBA, když v americkém Brooklynu ve dvou kolech vypráskal ruského bijce Matveye Korobova. K hlavní titulové bitvě nakonec nenastoupil a během Covidu neboxoval. Vrátil se až loni, kdy vyhrál oba své duely.

Letos v únoru se postavil k velmi těžké bitvě s krajanem Liamem Williamsem. Očekávala se velmi vyrovnaná řežba, ale Eubank nakonec jasně dominoval a Williamse vybodoval. V říjnu měl změřit síly s dlouholetý kontinentálním šampiónem velterové váhy Conorem Bennem.

Chris Eubank

Jenže antidopingová agentura VADA, která provedla kontrolu u britského boxera Conora Benna zveřejnila znepokojující výsledek. V těle boxera byla odhalena zakázaná látka Clomifen, která v minulosti byla nalezena také MMA fighterů Jona Jonese a Brocka Lesnara.

Zápas musela zastavit až BBBofC – Britská boxerská asociace a to pouhé dva dny před plánovaným galavečerem. Následně začala je jednání na 17. prosince se Smithem. Nakonec se promotéři rozhodli uspořádat galavečer až po novém roce a duel Chris Eubank vs „Beefy“ Liam Smith se bude konat 21. ledna.

Čtyřiatřicetiletý bývalý světový šampión super velterové váhy Liam Smith letos odboxoval již dva duely a oba dokázal vyhrál před limitem. Nejprve v dubnu na galavečeru v New Yorku ukončil v desátém kole Američana Jessie Vargase a naposledy v září na domácím galavečeru ukončil ve čtvrtém kole Tanzánce Hassana Mwakinyoa.

Liam Smith