Davis a Garcia se střetnou podle plánu!

Gervonta Davis vs Hector Luis Garcia Neporažený americký boxer Gervonta Davis a neporažený Dominikánec Hector Luis Garcia se utkají 7. ledna podle plánu!

7.1.2023 – Capital One Arena, Washington, USA
Lehká váha
Gervonta Davis 🇺🇸🆚🇩🇴 Hector Luis Garcia 
Přímý přenos na ESPN+!

Neporažená americká dvojka a světová trojka „Tank“ Gervonta DAVIS (27-0-0, 25 KO) a neporažená jednička Dominikánské republiky a světová pětka „El Androide“ Hector Luis GARCIA (16-0-0, 10 KO) se utkají ve dvanáctikolové netitulové bitvě na galavečeru v hlavním městě Spojených států!

Osmadvacetiletý „Tank“ Gervonta Davis získal již v lednu 2017 světový titul v super pérové váze, když v sedmi kolech vypráskal portorického boxera Jose Pedrazu. V prosinci 2019 přešel do lehké divize kde zničil Kubánce Yuriorkise Gambou a stal se šampiónem ve druhé váhovce.

Loni v červnu si odskočil na jeden zápas do super lehké váhy, aby vyzval šampióna organizace WBA Maria Barriose. Davis opět předvedl neskutečný výkon a šampióna úplně vymazal a ukončil v jedenáctém kole. Poté se vrátil zpět do lehké váhy, kde na konci minulého roku Mexičana Isaaca Cruze a letos v květnu ukončil v šestém kole krajana Rolanda Romera.

Gervonta Davis vs Hector Luis Garcia 

Nyní ho čeká 7. ledna souboj s jednatřicetiletým Hectorem Luisem Garciou, který bude pro Davise poslední prověrkou před plánovaným mega zápasem s Ryanem Garciou (23-0-0, 19 KO), který je plánován na sobotu 15. dubna. Nebylo jisté, jestli se tápas uskuteční, protože David byl v týdnu zadržen kvůli domácímu násilí. Nakonec se sounoj bude konat podle plánu.