Skye Nicolson získala stříbrný titul WBC!

Skye Nicolson vs Tania AlvarezNeporažená šampiónka Commonwealthu Skye Nicolson ovládla noční bitvu o stříbrný pás organizace WBC, když vybodovala španělskou boxerku Taniu Alvarez! Video ze zápasu v článku!

4.2.2023 – Madison Square Garden Theater, New York, USA
Pérová váha
Skye Nicolson 🇦🇺🆚🇪🇸 Tania Alvarez
John McKaie 98:92
Allen Nace 97:93
Martha Tremblay 100:90

Sedmadvacetiletá australská boxerka Skye Nicolson (6-0-0, 0 KO) se loni se poprvé postavila do profesionálního ringu a za první rok stihla celkem pět duelů. Ve svém posledním říjnovém zápase na domácím galavečeru v Brisbane přetlačila na body krajanku Krystinu Jacobs a získala titul Commonwealthu.

V noci se na galavečeru v New Yorku postavila k první velké výzvě na cestě za světovým titulem na do cesty se ji o stříbrný titul organizace WBC postavila jednadvacetiletá španělská boxerka Tania Alvarez (7-1-0, 1 KO).

Skye Nicolson vs Tania Alvarez

V duelu byly hodně znát zkušenosti. Amatérská bronzová medailistka z mistrovství světa a účastnice olympijských her Skye Nicolson v ringu jasně dominovala a problémy ji spíše dělali nekontrolovatelné údery španělské boxerky, která házela údery spíše na náhodu.

Skye Nicolson vs Tania Alvarez

Zápas nebyl příliš atraktivní a viděli jsme také spousty klinčů z obou stran. Titulový zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém rozhodčí rozhodli o jednoznačném vítězství australské boxerky, která je tak velmi blízko k duelu s Amandou Serrano, kterou však ještě čeká odveta s Katie Taylor.