Baumgardner sjednotila tituly v super pérové váze!

Alycia Baumgardner vs Elhem MekhaledÚřadující světová šampiónka super pérové váze Alycia Baumgardner v noci vybodovala Elhem Mekhaled, kterou dvakrát poslala k zemi a stala se nespornou šampiónkou divize! Video ze zápasu v článku!

4.2.2023 – Madison Square Garden Theater, New York, USA
Super pérová váha
Alycia Baumgardner 🇺🇸🆚🇫🇷 Elhem Mekhaled
Robin Taylor 99:89
Eric Marlinski 99:89
Ron Paolillo 98:90

Osmadvacetiletá šampiónka super pérové váhy „The Bomb“ Alycia Baumgardner (14-1-0, 7 KO) získala v listopadu 2021 světové tituly WBC a IBO, když ve čtvrtém kole ukončila Terri Harper. Loni v dubnu pásy obhájila výhrou nad argentinskou boxerkou Edith Soledad Matthysse.

Následně boxovala v říjnu, když ve velmi vyrovnaném duelu přetlačila na body šampiónku organizací IBF a WBO Mikaelu Mayer a sjednotila čtyři světové tituly. Čekalo se, že se Baumgardner utká ve sjednocující bitvě s šampiónkou WBA Hyun Mi Choi, ale ta o pás dočasně kvůli zranění přišla.

Baumgardner se tak v noci střetla francouzskou vyzývatelkou Elhem Mekhaled (15-2-0, 3 KO), která měla v držení stříbrný pás WBC. Ten získala ve svém posledním duelu loni v květnu, když na galavečeru v Abú Dhabí překvapivě vybodovala belgickou šampiónku Delfine Persoon.

Alycia Baumgardner vs Elhem Mekhaled

Baumgardner v parádním zápase jasně dominovala a soupeřku prakticky do ničeho nepouštěla. Ve třetím kole přesným a tvrdým úderem poslala francouzskou boxerku k zemi a ta byla poprvé počítána. O chvilku později byla Mekhaled v počítání podruhé a vypadalo to, že se blíží konec zápasu.

Alycia Baumgardner vs Elhem Mekhaled

Nakonec se Francouzska z nejhoršího dostala a zápas doboxovala. O nové královně super pérové váhy však nebylo sebemenších pochyb a Alycia Baumgardner má nyní v držení tituly WBA, WBO, WBC, IBF a IBO. Nyní ji čeká souboj s Korejkou Hyun Mi Choi.