Ramla Ali je novou Interkontinentální šampiónkou IBF!

Ramla Ali vs Avril MathieSomálská boxerka Ramla Ali dokázala s přehledem vybodovat Australanku Avril Mathie a získala Interkontinentálním titul IBF v super bantamové váze! Video ze zápasu v článku!

4.2.2023 – Madison Square Garden Theater, New York, USA
Super bantamová váha
Ramla Ali 🇸🇴🆚🇦🇺 Avril Mathie
Tom Carusone 99:91
Max DeLuca 99:91
Kevin Morgan 99:91

Třiatřicetiletá rodačka ze Somálského Mogadiša žijící v Londýně Ramla Ali (8-0-0, 2 KO) odstartovala profesionální kariéru teprve v říjnu 2020 a od té doby si na své konto připsala celkem sedm vítězství. V noci se tak postavila do osmého profesionálního duelu a zároveň to byla pro ni první titulová bitva.

Proti ní se postavila pětatřicetiletá australská boxerka Avril Mathie (8-1-1, 3 KO) pro kterou to byla také první desetikolová bitva. Ramla Ali si šla od prvního kola dravě za vítězstvím a Australanka měla problém reagovat na neskutečně rychlou somálskou boxerku.

Ramla Ali vs Avril Mathie

Ačkoliv Mathie neboxovala špatně, tak Ali byla o level jinde a na každý útok reagovala dvakrát tak tvrdší kombinací. Zápas nakonec naplnil všech deset vypsaných kol a sudí Tom Carusone, Max DeLuca a Kevin Morgan rozhodli o jednoznačném vítězství Ali.

Ramla Ali vs Avril Mathie

Ali tak získal v osmém profesionálním duelu Interkontinentální titul organizace IBF v super bantamové váze a udělala velký krok k tomu, aby vyzvala úřadující světovou šampiónku IBF Cherneku Johnson, která titul drží od loňské dubna.