Seniesa Estrada sjednotila tituly WBA a WBC!

Seniesa Estrada Americká boxerka Seniesa Estrada předvedla v noci naprosto dominantní výkon a s přehledem vybodovala německou šampiónku Tinu Rupprecht. Video ze zápasu v článku!

25.3.2023 – Save Mart Arena, Fresno, California, USA
Minimální váha
Seniesa Estrada 🇺🇸🆚🇩🇪 Tina Rupprecht
Jerry Cantu 100:90
Rey Danseco 100:90
Zachary Young 100:90

Třicetiletá americká šampiónka organizace WBA „Super Bad“ Seniesa Estrada (24-0-0, 9 KO) získala titul v roce 2021, když dokázala s naprostým přehledem vybodovat dlouholetou šampiónku z Mexika Anabel Ortiz (33-5-0, 4 KO). Pás následně dvakrát obhájila, když ve stejném roce knockoutovala ve čtvrtém kole Mariu Santizo (11-2-0, 6 KO) a naposledy loni v listopadu vybodovat Jazminu Villarino (6-2-2, 1 KO) z Argentiny.

Včera světový titul obhajovala potřetí a do cesty se ji postavila třicetiletá německá boxerka a šampiónka organizace WBC „Tiny Tina“ Tina Rupprecht (12-1-1, 3 KO). Ta získala světový titul už v roce 2018 výhrou nad Venezuelankou Niorkis Carreno (24-3-0, 19 KO). Pás následně čtyřikrát obhájila a na včerejším galavečeru ve Fresnu ji tak čekala už pátá obhajoba.

Seniesa Estrada vs Tina Rupprecht

Očekávala se vyrovnaná bitva, ale opak byl pravdou. Americká boxerka v ringu jasně dominovala a připisovala si na své konto jedno kolo za druhým. Rupprecht jen těžko hledala recept na skvěle boxující Estradu. Zápas nakonec došel až do konce dvanácti vypsaných kol, kde všichni tři sudí nabodovali sjednocující bitvu 100:90 pro Američanku.

Seniesa Estrada vs Tina Rupprecht

Seniesa Estrada tak sjednotila pásy WBA a WBC a zároveň udržela svou neporazitelnost v profesionálním ringu. Nyní už pošilhavá po hlavním sjednocujícím duelu s Yokastou Valle (27-2-0, 9 KO), která má vržení zbylé pásy WBO a IBF.