Okolie vybodoval Lighta a obhájil titul!

Lawrence Okolie vs David LightHlavní duel na galavečeru v Manchesteru ovládl úřadující světový šampión křížové váhy Lawrence Okolie, který jasně vybodoval novozélandského vyzývatele Davida Lighta!

25.3.2023 – Manchester Arena, Manchester, VB
Křížová váha
Lawrence Okolie 🇬🇧🆚🇳🇿 David Light
Michael Alexander 116:112
Deon Dwarte 117:110
Jean Gauthier 119:108

Třicetiletý neporažený úřadující světový šampión „The Sauce“ Lawrence Okolie (19-0-0, 14 KO) získal pás WBO v březnu 2021, když v šestém kole knockoutoval polského boxera Krzysztofa Glowackiho (32.4.0, 20 KO). Následně v září pás poprvé obhájil, když už ve třetím kole poslal k zemi Dilana Prasoviče (16-3-0, 13 KO) z Černé hory.

K druhé obhajobě titulu se postavil loni v únoru na domácím galavečeru v Londýnské O2 aréně a do cesty se mu postavil polský tvrďák Michal Cieslak (23-2-0, 17 KO). Okolie zápas jasně ovládl a polského vyzývatele jasně vybodoval 117:110, 116:111 a 115:112.

Včera se tak postavil ke třetí obhajobě a jeho soupeřem byl povinný jednatřicetiletý novozélandský vyzývatel za organizaci WBO „The Great White“ David Light (20-1-0, 12 KO). V první polovině zápasu boxoval Okolie hodně na jistotu, zasahoval a držel si podle předpokladů vzdálenost.

Lawrence Okolie vs David Light

V druhé polovině zápasu Okolie přitvrdil, ale stále mu chyběl finální úder, který by Lighta ukončil. Novozélanďan se snažil zkracovat vzdálenost, ale Okolie to odmítal. V jedenáctém kole ringový Bob Williams strhl domácímu boxerovi bod za držení, ale to nijak neohrozilo dominanci Okolieho.

V posledním kole se Okolie snažil Lighta ukončit, ale opět chyběla finální střela. Zápas nakonec došlo až do bodového rozuzlení, kde rozhodčí měli poměrně lehkou práci a Brit tak potřetí obhajuje světový titul organizace WBO.

„Dal bych si asi pět nebo šest z 10 za výkon, umím ukázat víc, ale byl jsem hodně zatuhlej. Od sedmého kola jsem se ho snažil ukončit, ale prostě jsem nemohl najít finální úder. Teď jsem rád, že to ze mě spadlo a těším se na další boje“. řekl Lawrence Okolie.

Lawrence Okolie vs David Light