Ramirez ukončil v 11. kole Commeye!

Jose Carlos Ramirez vs Richard CommeyHlavní duel v americkém Fresnu nabídl neskutečnou podívanou, kterou v jedenáctém kole ukončil bývalý světový šampión Jose Carlos Ramirez! Video ze zápasu v článku!

25.3.2023 – Save Mart Arena, Fresno, California, USA
Super lehká váha
Jose Carlos Ramirez 🇺🇸🆚🇬🇭 Richard Commey
11. kolo KO

Třicetiletý americký boxer „Jaguar“ Jose Carlos Ramirez (28-1-0, 18 KO) získal v březnu 2018 světový titul organizace WBC v super lehké váze, když dokázal na galavečeru v New Yorku jasně vybodovat krajana Amira Ahmeda Imama (22-3-0, 19 KO). O rok později získal také pás WBO, když porazil tehdejšího šampióna Maurice Hookera (27-3-3, 18 KO).

V květnu 2021 se postavil ke sjednocující bitvě s britským boxerem Joshem Taylorem (19-0-0, 13 KO). Duel nabídl velmi vyrovnanou bitvu, kterou rozhodli dvě počítání, ve kterých se ocitl v šestém a sedmém kole právě Ramirez a Taylor duel vyhrál na body. Američan se loni v březnu po porážce vrátil a dokázal celkem s přehledem vybodovat Joseho Pedrazu (29-5-1, 14 KO).

Včera v noci ho čekal další velmi těžký duel v rámci eliminátoru organizace WBC a jeho soupeřem byl bývalý světový šampión lehké váhy „RC“ Richard Commey (30-5-1, 27 KO). Ghanský boxer získal světový titul IBF v únoru 2019 výhrou nad Isa Chanievem (15-4-1, 7 KO). Titul však udržel pouze 10 měsíců, než ho tentýž rok v prosinci ukončil ve druhém kole Teofimo Lopez (18-1-0, 13 KO).

Jose Carlos Ramirez vs Richard Commey

Zápas začal hodně zostra a byly jsme svědky krásného boxu. Duel nabídl parádní tvrdé výměny. Vše vyvrcholilo v jedenáctém kole, kdy po kombinaci dokázal Ramirez svého soupeře poslat do počítání. O pár chvilek později vyslal Ramirez další tvrdé údery na spodek a Commey si poklekl a nechal se ringovým sudím Jackem Reissem odpočítat.

Jose Carlos Ramirez vs Richard Commey

Jose Carlos Ramirez tak ovládl eliminační duel organizace WBC a je povinným vyzývatelem úřadujícího šampióna super lehké váhy, kterým je čtyřiatřicetiletý americký boxer „Rougarou“ Regis Prograis (28-1-0, 24 KO).