Benavidez ovládl krvavou bitvu s Plantem!

David Benavidez vs Caleb PlantNa galavečeru v Las Vegas obhájil David Benavidez prozatímní světový titul organizace WBC, když v neskutečné bitvě vybodoval Caleba Planta! Video ze zápasu v článku!

25.3.2023 – MGM Grand, Las Vegas, USA
Super střední váha
David Benavidez 🇺🇸🆚🇺🇸 Caleb Plant
Tim Cheatham 115:113
Dave Moretti 116:112
Steve Weisfeld 117:111

Neporažený prozatímní světový šampión organizace WBC „El Bandera Roja Red Flag“ David Benavidez (27-0-0, 23 KO) získal ve svém posledním duelu loni v květnu prozatímní světový titul WBC, když ve třetím kole ukončil bývalého šampióna Davida Lemieuxe (43-5-0, 36 KO).

Včera se v hlavním duelu postavil k první obhajobě a jeho soupeřem byl bývalý světový šampión organizace IBF „Sweethands“ Caleb Plant (22-2-0, 13 KO). Plant držel pás od roku 2019 až do roku 2021, kdy jej v listopadu ukončil před limitem mexický bijec „Canelo“ Saul Alvarez (58-2-2, 39 KO). Loni v říjnu se po porážce vrátil, když v devátém kole knockoutoval krajana Anthonyho Dirrella (34-3-2, 25 KO).

Duel Benavidez vs Plant nabídl strhující bitvu, která byla první polovinu zápasu hodně vyrovnaná a z obou stran jsme mohli vidět to nejlepší z dovedností obou bijců. Ve druhé polovině začal Plant ztrácet sílu na neúnavný tlak šampióna, který postupně zakrvavil Plantův obličej. Poslední kola už byla plně v režii Benavideze a Plant mohl být rád, že dožil závěrečného gongu.

David Benavidez vs Caleb Plant

„Nejprve chci poděkovat celému tomuto krásnému davu za to, že přišel. Za druhé, chci vyzdvihnout Caleba Planta. Vím, že toho mezi námi bylo hodně řečeno, ale nakonec jsme to vyřešili jako muži. Je to zatracený dobrý bojovník. Jsem šťastný, že jsme fanouškům nabídli nejlepší rivalitu roku nebo posledních pěti let. Jsem prostě velmi šťastný“. Řekl David Benavidez před zaplněnou halou, kde bylo 13 865 diváků.

David Benavidez vs Caleb Plant

„David je pekelný bojovník. Byla to velká rivalita, ale o tom profesionální box je. Přišli jsme sem a urovnali jsme to jako muži. Od Davida si nic neberu. Nebyli jsme nejlepší přátelé, ale dostali jsme se do ringu a urovnali jsme to jako muži. To je to, co bychom měly dělat. Byl to skvělý zápas i když jsem prohrál“. Komentoval duel Caleb Plant.