SAE: Chantelle Cameron má 5 titulů!

Chantelle CameronNeporažená světová šampiónka super lehké váhy Chantelle Cameron jasně přeboxovala královnu velterové váhy Jessicu McCaskill a sjednotila tituly WBA, WBO, WBC, IBF a IBO!

5.11.2022 – Etihad Arena, Abú Dhabí, SAE
Super lehká váha
Chantelle Cameron 🇬🇧🆚🇺🇸 Jessica McCaskill
97:93 – 96:94 – 96:94

Jednatřicetileté britská šampiónka Chantelle Cameron (17-0-0, 8 KO) získala před dvěma lety světový titul WBC, když na domácí půdě dokázala vybodovat brazilskou boxerku Adrianu dos Santos Araujo. Loni v říjnu přidala také pás IBF, když jasně porazila na body Američanku Mary McGee.

Naposledy oba tituly obhájila letos v květnu, když v londýnské O2 aréně jasně přejela na body argentinskou boxerku Victorii Noelii Bustos. Dnes se postavila ke sjednocující bitvě o pět světových titulů a proti ni královna velterové váhy osmatřicetiletá veteránka Jessica McCaskill (12-3-0, 5 KO).

Chantelle Cameron vs Jessica McCaskill

První polovině duelu jasně dominovala britská šampiónka, která se lépe pohybovala a bylo vidět, že v super lehké váze je jako doma. Ve druhé polovině duelu se začali síly vyrovnávat a Cameron lehce ztrácela dech.

V posledních třech kolech byla Cameron mnohem více unavená, čehož se snažila McCaskill využít a ukončit šampiónku před limitem. Cameron si však chytře hlídala všechny kombinace a ačkoliv poslední kola víc dostala než rozdala duel došel až do bodového rozuzlení.

Chantelle Cameron

Všichni tři rozhodčí viděli správně jako vítězku neporaženou britskou boxerku a ta tak sjednotila tituly WBA, WBO, WBC, IBF a IBO. Cameron už před zápasem prozradila, že by se chtěla s Američankou střetnou v odvetě ve velterové váze a sebrat ji její tituly. Dojde na odvetu?