SAE: Rakhimov je novým šampiónem super pérové váhy!

Shavkat RakhimovSouboj o uvolněný světový titul organizace IBF v super pérové váze vyhrál Shavkat Rakhimov, když v devátém kole ukončil vyčerpaného Zelfa Barrettu!

5.11.2022 – Etihad Arena, Abú Dhabí, SAE
Super pérová váha
Shavkat Rakhimov 🇹🇯🆚🇬🇧 Zelfa Barrett
9. kolo TKO

Zápas začal mnohem lépe devětadvacetiletá britský boxer Zelfa Barrett (28-2-0, 16 KO). Byl mnohem tvrdší a rychlejší a Shavkat Rakhimov (17-0-1, 14 KO) nemohl najít správné tempo. Na konci třetího kola poslal Rakhimova tvrdým zvedákem dokonce do počítání.

Ve čtvrtém kole se začal zápas vyrovnávat a Rakhimov od pátého kola začal hodně tlačit a Barrett začal mít první problémy. V devátém kole šel Barrett poprvé k zemi a po dalších kombinacích podruhé a tým britského boxera vhodil do ringu ručník.

Shavkat Rakhimov vs Zelfa Barrett

V devátém kole to vypadalo na nějaké zranění Barretta, protože nemohl pořádně došlápnout na nohu, ale jeho tým to po zápase popřel s tím, že šlo jen o vyčerpání, proto i zápas ukončili. Rakhimov tak získává volný titul organizace IBF a v dalším zápase bude muset vyzvat bývalého šampióna Joe Cordinu (15-0-0, 9 KO), který přišel o pás z důvodu zranění.

Shavkat Rakhimov