SAE: Bivol nedal Ramirezovi šanci!

Dmitry BivolRuský neporažený světový šampión Dmitry Bivol nedal mexickému boxerovi sebemenší šanci a jasně ho v krásném zápase vybodoval a obhájil titul WBA!

5.11.2022 – Etihad Arena, Abú Dhabí, SAE
Polotěžká lehká váha
Dmitry Bivol 🇷🇺🆚🇲🇽 Gilberto Ramirez
Stanley Christodoulou 117:111
Pawel Kardyni 117:111
Jean-Robert Laine 118:110

Neporažený světový šampión polotěžké váhy Dmitry Bivol (21-0-0, 11 KO) a bývalý světový šampión super střední váhy „Zurdo“ Gilberto Ramirez (44-1-0, 30 KO) předvedli v hlavním titulovém duelu ve Spojených Arabských Emirátech nádherný zápas.

Byly jsme svědky strhující bitvy, ve které jsme z obou stran viděli krásný a čistý box na té nejvyšší úrovni, který se jen tak nevidí. Perfektní pohyb, technika, kombinace, prostě takhle má box vypadat. Nicméně Bivol byl jednoznačně přesnější a každý útok Ramireze zneškodnil už v jeho počátku.

Dmitry Bivol vs Gilberto Ramirez

Naopak kombinace v podání Bivola mexickému boxerovi příliš nechutnali a těžko na ně hledal odpověď. Zápas nakonec došel do bodového rozuzlení, kdy rozhodčí neměli příliš těžkou práce a Dmitry Bivol tak potřetí obhájil pás WBA super. Na druhé straně Gilberto Ramirez musel poprvé v kariéře zkousnout hořkost porážky.

Dmitry Bivol vs Gilberto Ramirez

Jednatřicetiletý rodák z Kyrgyzstánu získal klasický světový titul organizace WBA v listopadu 2017 výhrou nad Australanem Trentem Broadhurstou. Titul poté úspěšně pětkrát obhájil a v roce 2021 získal plnohodnotný titul WBA super, když vybodoval Craiga Richardse. Titul poté dvakrát obhájil, když loni v listopadu jasně vybodoval ruského boxera Umara Salamova a podruhé letos v květnu, kde v ostře sledovaném zápase v Las Vegas přeboxoval mexickou legendu Saula Alvareze.