S kým se utká Andy Ruiz? Wilder nebo Helenius?

Ruiz, Wilder, HeleniusAndy Ruiz v noci vyhrál eliminační duel organizace WBC, když vybodoval kubánského veterána Luise Ortize. Nyní čeká na vítěze duelu Deontay Wilder vs Robert Helenius!

„Nechci na ten boj dlouho čekat. Déle jak rok jsem neboxoval a to je špatně. Chci alespoň 3-4 zápasy ročně a stát se opět světovým šampiónem a dovést titul zpět do Mexika. Dá-li Bůh a Wilder v říjnu porazí Heleniuse, tak nám už nic nestojí v cestě. Jsme oba u PBC, takže uspořádat finální zápas není žádný problém“. Řekl Andy Ruiz po vyhraném zápase.

Duel mezi dvaatřicetiletým „Destroyerem“ Andy Ruizem (35-2-0, 22 KO) a třiačtyřicetiletým „King Kongem“ Luisem Ortizem (33-3-0, 28 KO) byl prvním semifinálovým eliminačním duelem organizace WBC a mexický bijec jej vyhrál na body 113:112 a 2x 114:111. 

Andy Ruiz vs Luis Ortiz

Ve druhém semifinálovém eliminačním duelu se 15. října v americkém Bracleys centru utkají šestatřicetiletý bývalý světový šampión „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) a o dva roky starší finský boxer „The Nordic Nightmare“ Robert Helenius (31-3-0, 20 KO).

Finální eliminační duel by se mohl konat v prvním čtvrtletí příštího roku a vítěz zápasu by byl povinným vyzývatelem neporaženého úřadujícího šampióna Tysona Furyho (32-0-1, 23 KO). Ten se vrací podle posledních slov do ringu v prosinci ke třetí obhajobě světového titulu. Příští rok by mělo dojít na sjednocující bitvu s Oleksandrem Usykem (20-0-0, 13 KO) a pásy WBA super, WBO, WBC, IBF a IBO.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk