Ruiz s velkými problémy porazil Ortize!

Andy Ruiz vs Luis OrtizGalavečer v Los Angeles nabídl skvělou bitvu těžkých vah. Andy Ruiz a Luis Ortiz předvedli tuhý dvanáctikolový boj. Ortiz byl třikrát v počítání, přesto sahal po vítězství!

4.9.2022 – Crypto.com Arena, Los Angeles, USA
Těžká váha
Andy Ruiz 🇲🇽🆚🇨🇺 Luis Ortiz
Edward Hernandez Sr 114:111
Fernando Villarreal 113:112
Zachary Young 114:111

Zápas začal hodně zostra a oba boxeři předváděli plejádu tvrdých úderů a přesnější byl Ortiz, který skvěle Ruize nachytal a ten měl velké problémy. Ve druhém kole naopak Ruiz vytáhl své rychlé ruce a dostal Kubánce dvakrát do počítání a bývalý šampión byl při chuti.

Andy Ruiz vs Luis Ortiz

V dalším kole lehce pokleslo tempo, ale Ortiz dominoval díky své rychlosti. Ve čtvrtém kole si odpočinuli a bylo to spíše oddychové kolo. Naopak v pátém kole Ortiz sešlápl plyn a zatuhlého Ruize parádně trefoval a tomu začalo natékat oko. Zápas následně ztratil tempo až do sedmého kola.

V tom si našel Ruiz místo a poslal Ortize potřetí v zápase do počítávání. Ale kubánského King Konga to nezastavilo, spíš naopak. V osmém kole to byl opět Ortiz kdo převzal iniciativu a dělal Ruizovi velké starosti. Poslední kola dvě kola duelu byly v režii Ortize, který měl kupodivu ve svých letech více energie.

Andy Ruiz vs Luis Ortiz

Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém rozhodli jednoznačně tři Ortizovi knockdowny a prohrál těsně u všech rozhodčích 113:112 a 2x 114:111. Pro Ortize to byla teprve třetí profesionální porážka po dvou prohrách s Deontayem Wilderem. Naopak Ruiz si připisuje druhou výhru od porážky s Joshuou a vyhrává zároveň eliminační duel organizace WBC.