Estrada vybodoval Cortese a obhájil titul!

Juan Francisco Estrada vs Argi CortesFranšízový šampión organizace WBC Juan Francisco Estrada s překvapivě velkými problémy vybodoval krajana Argiho Cortese a obhájil titul! Video ze zápasu v článku!

3.9.2022  – Hermosillo, Mexiko
Super muší váha
Juan Francisco Estrada 🇲🇽🆚🇲🇽 Argi Cortes
Martin Canizalez 115:112
Christian Garduno Ortiz 114:113
Ernesto Saldivar 115:112

Dvaatřicetiletý mexický boxer Juan Francisco Estrada ()43-3-0, 28 KO uzavřel v březnu trilogii v souboji s Nikaragujcem Romanem Gonzalezem, kterého v ostře sledovaném a velmi vyrovnaném duelu dokázal přetlačit na body a obhájit světový titul WBC a získat také pás WBA.

Juan Francisco Estrada vs Argi Cortes

Následně organizace WBC určila, že další souboj mexického šampióna bude o speciální pás WBC Franchise. Takový pás dává organizace pouze do zápasů, kde boxuje dlouholetý šampión, který je absolutním vládcem jedné váhové kategorii a tento status získal Estrada právě vítězstvím nad Gonzalezem.

Jeho soupeřem byl v hlavním duelu mexického galavečera sedmadvacetiletý krajan Argi Cortes (23-3-2, 10 KO) a očekávalo se, že by si měl favorizovaný Estrada dojít pro snadné vítězství. Zápas však nabídl vyrovnanou bitvu, ve které měl šampión velké problémy.

Juan Francisco Estrada vs Argi Cortes

Od začátku zápasu byl duel velice vyrovnaný, což napověděli i průběžné výsledky po čtvrtém kole, které organizace WBC během zápasu zveřejňuje. Po čtyřech kolech to bylo na body 39:37, 37:39 a 38:38. Zlomový okamžik přišel v sedmém kole, kdy Estrada poslal Cortese do počítání a pravděpodobně toto kolo také rozhodlo celý zápas.

Juan Francisco Estrada

Další kola byla opět vyrovnaná, ale lehce navrch měl v druhé polovině šampión. Zápas nakonec skončil na body a ani jeden boxer si nemohl být jistý svým vítězstvím. trio rozhodčích se nakonec přiklonilo na stranu Estrady, ale Cortes předvedl opravdu famózní výkon.