Natasha Jonas sjednotila tituly WBO a WBC!

Natasha JonasSvětová šampiónka super velterové váhy obhájila pás WBO a získala také titul WBC. Liam Smith a Frazer Clarke jasně dominovali a své soupeře porazili před limitem!

3.9.2022 – Echo Arena, Liverpool, VB
Super velterová váha
Natasha Jonas 🇬🇧🆚🇸🇪 Patricia Berghult
Steve Gray 99:91
Grzegorz Molenda 100:90
Hakan Sindemark 100:90

Osmatřicetileté domácí britská boxerka Natasha Jonas (12-2-1, 8 KO) získala světový titul organizace WBO v super velterové váze teprve letos v únoru, když ve druhém kole ukončila Uruguayku Chris Namus a včera se postavila k první obhajobě.

Natasha Jonas vs Patricia Berghult

Její soupeřkou byla švédská šampiónka organizace WBC Patricia Berghult (15-1-0, 3 KO). Švédka získala světový titul také ve svém posledním zápase, když loni v listopadu dokázala přetlačit na body rodačku z Francie boxující za Švýcarsko Olivii Belkacem.

Duel začal opatrně z obou stran, ale domácí boxerka byla lepší. V dalších kolech Natasha Jonas jasně přebrala inciativu, určovala tempo, byla rychlejší a přesnější. Berghult neboxovala špatně, ale na skvěle připravenou Britku ztrácela. Zápas došel nakonec až do bodového rozuzlení, kde měli rozhodčí snadnou práci.

Frazer Clarke

Na galavečeru se také do třetího profesionálního duelu postavil bronzový medailista z posledních olympijských her Frazer Clarke (3-0-0, 3 KO) a byla z toho opět jednoznačná záležitost. Clarke bulharského soupeře Pencha Tsvetkova zdemoloval již v prvním kole a připsal si třetí profesionální vítězství.

Liam Smith

Jasnou dominanci v ringu předvedl také v hlavním duelu galavečera bývalý světový šampión Liam Smith (32-3-1, 19 KO), který ve čtyřech kolech vyprovodil neškodného Tanzánce Hassana Mwakinya a připsal si na své konto třetí výhru v řadě od porážky s  Magomedem Kurbanovem loni v květnu.