Ryan Garcia na dopingu!

Devin Haney vs Ryan GarciaAmerický boxer Ryan Garcia předvedl před dvěma týdny skvělý výkon a dokázal jako první přeboxovat krajana Devina Haneye. Nyní však přišel šok, Garcia dopoval!

Devin Haney (31-1-0, 15 KO) byl před dvěma týdny obrovským favoritem, ale podceňovaný Ryan Garcia (25-1-0, 20 KO) předvedl naprosto skvělý výkon, když dokázal šampióna posadit v 7., 10. a 11. kole na zadek. Sám Garcia přišel o bod v sedmém kole za úder v přerušeném čase.

Zápas nakonec Garcia jasně vyhrál u dvou rozhodčích. Na titul WBC však díky nesplněnému váhovému limitu nedosáhl a pás je nyní uvolněn. Dnes přišli výsledky předzápasových antidopingových kontrol, které odhalili v těle Ryana Garcii zakázanou látku Ostarine.

Sám boxer popírá, že by vědomě nějakou takovou látku použil. Za svým boxerem též stojí promotér Oscar De La Hoya, který se nechal slyšet, že plně důvěřuje slovům jeho svěřence. Nyní má Garcia nárok na přezkoumání vzorku B. Pokud bude doping potvrzen, čeká Garciu pravděpodobně ztráta vítězství a půlroční až roční distanc.

Enobosarm známý jako Ostarine je na seznamu zakázaných látek Světové antidopingové agentury a používá se především na zvýšení výkonu a rychlejší regeneraci. Zároveň má však negativní zdravotní účinky a spoustu vedlejších účinků.

Devin Haney vs Ryan Garcia